|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Prezydent Nowego Sącza bez wotum zaufania i absolutorium

Spór pomiędzy prezydentem Nowego Sącza a opozycją w radzie miasta sięga zenitu. Decyzją radnych z klubu Prawo i Sprawiedliwość – Wybieram Nowy Sącz, Ludomir Handzel po raz drugi nie otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium. Radni PiS krytycznie ocenili jego zarządzanie miastem oskarżając, że realizuje tylko te inwestycje, które zgłaszane są przez jego radnych. Uważają, że jest odpowiedzialny za chaos w sądeckiej kulturze oraz edukacji.

Posłuchaj co mówi przewodnicząca rady miasta, Iwona Mularczyk

fot: J. Bańka

Podczas sesji absolutoryjnej w głosowaniu wzięło udział 23 radnych. 11 z nich było „za”, a 11 „przeciw”. Jedna osoba wstrzymała się od głosu. Jak podkreśla przewodnicząca rady miasta Iwona Mularczyk z PiS, szereg działań prezydenta budzi wątpliwości. "Tych zastrzeżeń do funkcjonowania prezydenta jest naprawdę dużo. Popatrzmy na to, ile pieniędzy jest na reklamę pana prezydenta. Mamy zastrzeżenia do wszystkich miejskich spółek. MPEC - podwyżka dla mieszkańców 10%. Spółka Nova - mówimy o działaniach prezydenta, którego zobligowaliśmy, żeby wprowadzić system naprawczy dla Novej. Taki system nie został wprowadzony" - mówi.

Przed sesją absolutoryjną Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie pozytywnie zaopiniowała wniosek Komisji Rewizyjnej o nieudzielenie absolutorium prezydentowi Nowego Sącza z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok. Zgodnie z przepisami, Rada Miasta może teraz podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania prezydenta. Ludomir Handzel zadeklarował jeszcze przed głosowaniem, że w przypadku braku absolutorium i wotum zaufania odda się pod osąd mieszkańców i sam przygotuje projekt uchwały w sprawie referendum. - Wiem, że część radnych ma dyspozycje od swoich demiurgów politycznych, aby niszczyć prezydenta Nowego Sącza. Wiem, że to jest czasem jedyny cel funkcjonowania w radzie miasta. To nie jest służenie mieszkańcom, tylko dbanie o interesy swojej koterii. Ja służby udostępnię do tego, żeby przygotować stosowną uchwałę i rozpisać referendum, tylko chciałbym, żeby to była ocena równomierna, żeby również ocenić radę miasta.

Czy referendum się odbędzie, dowiemy najprawdopodobniej za dwa tygodnie, kiedy powinna odbyć się kolejna sesja rady miasta.

 

 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Bartosz Niemiec/ko)

50%
50%