|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Jarosław Kaczyński: "Wzmacniamy bezpieczeństwo poprzez sojusz z USA"

W Nowym Sączu zakończyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Oprócz parlamentarzystów wzięli w niej udział prezes PiS Jarosław Kaczyński i była premier Beata Szydło.

Fot. Damian Radziak

Na początku prezes Jarosław Kaczyński poprosił zgromadzonych o minutę ciszy dla Żołnierzy Niezłomnych, ofiar zbrodni komunizmu, których pogrzeb odbył się dziś na warszawskiej Łączce. Później wspomniał o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Nowym Jorku,mówiąc, jak ważny dla Polski jest sojusz ze Stanami Zjednoczonymi. Prezes PiS mówił również o polityce prorodzinnej, podkreślał, że Polska przekazując na ten cel 4% PKB jest w czołówce Europy. 

Jak mówił Kaczyński, obecny rząd wzmacnia bezpieczeństwo Polski rozbudowując siły zbrojne. "To też jest ważne, to można powiedzieć jest nawet najważniejsze, bo inni mogą bronić tylko tych, którzy potrafią bronić się sami. My dzisiaj dążymy do tego, żeby polska armia była na takim poziomie, by była w stanie bronić się sama, byśmy mogli być realnym sojusznikiem, a nie tylko takim, którego trzeba bronić" - podkreślił prezes PiS.

Sprawy lokalne poruszył natomiast poseł Arkadiusz Mularczyk - jedynka PiS w okręgu nowosadeckim. Poseł podkreślał, że dwie najważniejsze dla Nowego Sącza inwestycje, na które mieszkańcy czekają od lat, czyli linia kolejowa Podłeże- Piekiełko i droga ekspresowa Nowy Sącz - Brzesko - tzw. Sądeczanka, zostały już wpisane na krajowe listy programów drogowych i kolejowych i mają zabezpieczone finansowanie. Są też pieniadze na projekt trzeciego mostu na Dunajcu.Mularczyk uważa,  że w Nowym Sączu powinien również zostać odtworzony PKS.

Poseł Mularczyk zapowiedział też, że po realizowacji najważniejszych inwestycji drogowych i kolejowych trzeba pomyśleć o rozwoju lotniska w Łososinie Dolnej.

Konwencja w Nowym Sączu była drugą z serii dzisiejszych spotkań zwolenników PiS w Małopolscecześniej odbyła się w Krakowie, a na godz. 18.00 zaplanowano konwencję w Tarnowie.

 

Joanna Porębska/PAP/IAR/jgk


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

23%
77%