|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zwężenie ulicy Opolskiej w Krakowie: mieszkańcy ulicy Nad Sudołem wściekli z powodu zakazu parkowania

Mieszkańcy ulicy Nad Sudołem w Krakowie wściekli! To ulica równoległa do Opolskiej, na której w czwartek zaczęły się utrudnienia związane z budową nowej linii tramwajowej. Na ulicy Nad Sudołem też wprowadzono zmiany. Zlikwidowano możliwość parkowania wzdłuż jezdni. Dla mieszkańców to spory kłopot, bo już i tak bywa tam kłopot z zostawieniem auta. Na domiar złego o zmianach poinformowano w środę po południu, czyli na niecałą dobę przed wprowadzeniem zakazu.

Posłuchaj rozmowy z Janem Machowskim z Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie

fot: M. Skowronek

- Będzie masakra. Jak mieszkam tu od 40 lat, ludzie tu parkują. To kilkadziesiąt samochodów. Nie wiem gdzie to się poupycha. Wieczorami jest tutaj problem z miejscami parkingowymi. Jak wszyscy wrócą z pracy, ciężko jest znaleźć wolne miejsce. Pewnie dalej tu będą auta stały. Nie da się tego gdzie indziej zaparkować - mówią w rozmowie z Radiem Kraków okoliczni mieszkańcy.

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie tłumaczy, że na ulicę Nad Sudołem przeniesiono z Opolskiej ścieżkę rowerową. Będzie tam także więcej samochodów, które będą chciały ominąć korki. Muszą się więc pomieścić jedni i drudzy, a zaparkowane auta będą w tym przeszkadzały.

- Po wprowadzeniu ruchu rowerowego, ta ulica byłaby zbyt wąska. To by powodowało niepotrzebny stres kierowców i rowerzystów - mówi Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Na razie jednak mieszkańcy stresują się tym, że dowiedzieli się o zmianach zaledwie w środę. "Też nie będzie tak, że natychmiast przyjedzie straż miejska i będzie samochody usuwać. Damy kierowcom czas na przyzwyczajenie się do nowych zasad i poszukanie sobie nowego miejsca do parkowania" - tłumaczy Machowski.

Interwencję w tej sprawie już zapowiedziała rada dzielnicy. Temat ma być omówiony w przyszłym tygodniu na internetowym spotkaniu z mieszkańcami Prądnika Białego.

Tymczasem obowiązują już zwężenia na Opolskiej. Przypomnijmy, drogowcy zajęli po jednym, skrajnym pasie w obu kierunkach na odcinku od ulicy Pleszowskiej do Wyki. CZYTAJ WIĘCEJ

W praktyce zwężenia zaczynają się dużo wcześniej, bo wyznaczono buspasy dla komunikacji miejskiej. 

fot: M. Skowronek


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Maciej Skowronek/ko)

14%
86%