|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zarzut znęcania się na zwierzętami dla 51-latka

Zarzut znęcania się nad zwierzętami usłyszał 51-latek z gminy Igołomia-Wawrzeńczyce w Małopolsce. W jego gospodarstwie policjanci znaleźli pięć padłych zwierząt, pozostałe były okaleczone, wygłodzone i trzymane w fatalnych warunkach – poinformował Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Fot. archiwum KPP w Krakowie

Zarzut znęcania się nad zwierzętami usłyszał 51-latek z gminy Igołomia-Wawrzeńczyce w Małopolsce. W jego gospodarstwie policjanci znaleźli pięć padłych zwierząt, pozostałe były okaleczone, wygłodzone i trzymane w fatalnych warunkach – poinformował Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Policjanci ze Słomnik kilka dni temu otrzymali zgłoszenie, że jeden z gospodarzy z gminy Igołomia-Wawrzeńczyce przetrzymuje zwierzęta w niewłaściwych warunkach. Na teren posesji weszli wspólnie z pracownikami Inspektoratu Weterynarii i przedstawicielem Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

"Właściciel posesji oddalił się przed przybyciem policjantów. W gospodarstwie znaleziono przetrzymywane w fatalnych warunkach kozy i trzodę chlewną oraz dwa psy. Zwierzęta były zaniedbane, wygłodzone, w złym stanie fizycznym" – relacjonuje Mateusz Drwal.

Jak podała policja, dwadzieścia nieewidencjonowanych świń, w tym loch i prosiąt, było hodowanych w starej szklarni, w błocie, wśród kamieni i metalowych elementów. Większość z nich miała na ciele rany wskazujące na to, że nawzajem się gryzły, najprawdopodobniej z głodu. Kozy, w tym dwie okaleczone, były przywiązane na zewnątrz.

"Psy były również zaniedbane i wychudzone. Jeden był zamknięty w kojcu, drugi chodzący po zabłoconej posesji, mający problemy z poruszaniem się" – podała policja.

Na posesji znaleziono kości i szczątki organiczne zwierząt oraz ciało psa w stanie znacznego rozkładu i cztery padłe prosięta.

"W gospodarstwie panował bałagan, wszędzie porozrzucane były kości i resztki zwierzęce. Zwierzęta hodowlane – świnie i kozy - pozbawione były stałego dostępu do wody i paszy podawanej w regularnych porcjach, tak jak powinno to być w gospodarstwie. Warunki bytowania świń przetrzymywanych w szklarni z porozbijanymi szybami i bez jakiekolwiek ściółki, były bardzo trudne. Kozy nie miały schronienie, były na pobliskiej łące. Z rozmów z sąsiadami wynikało, że wieloletnie kłopoty i sytuacja rodzinna właściciela sprawiły, że przestał on sobie radzić i doszło do takiego stanu" – powiedziała PAP inspektor Krakowskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami Małgorzata Nawrot.

51-letni właściciel gospodarstwa został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami, poprzez trzymanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania, bez dostępu do pokarmu i wody oraz niezapewnienia im niezbędnej opieki lekarsko-weterynaryjnej.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Wszystkie zwierzęta hodowlane zostały mu odebrane, trafiły pod opiekę Urzędu Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, która przekazała je do gospodarstwa rolnego, a psy do schroniska w Racławicach.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

 

(PAP/łk)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

50%
50%