|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W sobotę w Krakowie debata kandydatów na przewodniczącego PO

W sobotę w Krakowie ma się odbyć najprawdopodobniej jedyna wspólna debata kandydatów na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej - wynika z informacji PAP. Cała szóstka ma jeszcze niespełna dwa tygodnie na zdobycie poparcia u członków partii.

By Platforma Obywatelska RP from Polska - Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34319281

Z końcem stycznia upływa czteroletnia kadencja obecnego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny. Sam Schetyna postanowił jednak nie ubiegać się o reelekcję. Zarekomendował na tę funkcję obecnego wiceprzewodniczącego PO Tomasza Siemoniaka.

W sumie o funkcję szefa Platformy walczy aż sześciu kandydatów. Poza Siemoniakiem to: inny wiceprzewodniczący, a także szef klubu KO Borys Budka, europoseł Bartosz Arłukowicz, posłowie Joanna Mucha i Bartłomiej Sienkiewicz, a także senator Bogdan Zdrojewski.

Pierwsza tura wyborów przewodniczącego ma się odbyć 25 stycznia, ewentualna druga 8 lutego. Wyboru będą dokonywać wszyscy członkowie partii w swoich kołach.

Cała szóstka kandydatów ma się najprawdopodobniej tylko raz spotkać na wspólnej debacie. Ma do niej dojść w najbliższą sobotę w południe w Krakowie. Według Bogdana Zdrojewskiego, udział w tej debacie potwierdzili dotąd wszyscy kandydaci poza Tomaszem Siemoniakiem.

Ten ostatni prowadzi ostatnio aktywną kampanię w wewnętrznych strukturach partyjnych. W piątek był w Toruniu, gdzie spotkał się z lokalnymi strukturami PO, w sobotę w Poznaniu, a w poniedziałek w Białymstoku. W poprzedni weekend odwiedził natomiast Częstochowę.

W ten sam weekend o poparcie częstochowskich struktur ubiegał się też uchodzący powszechnie w partii za faworyta Borys Budka. Wcześniej, w piątek, wystąpił w Sejmie na konferencji prasowej razem z prawie 50 parlamentarzystami, działaczami samorządowymi i czołowymi liderami regionów. Wszyscy oni zadeklarowali dla niego poparcie.

Sobotnia debata będzie, jak słychać w PO, okazją do zaprezentowania się przede wszystkim dla tych kandydatów, którym daje się mniejsze szanse, czyli Joanny Muchy, Bartłomieja Sienkiewicza czy Bogdana Zdrojewskiego.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(PAP/ko)

25%
75%