|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tramwaje do Bronowic nie dojadą także w wakacje

Trwający od września remont ulicy Królewskiej znacznie utrudnił dojazd z tej części miasta do centrum. Teraz urzędnicy wycofują się z obietnicy przywrócenia ruchu tramwajowego w wakacje. Do remontowanej Królewskiej ma bowiem dołączyć ulica Karmelicka, która od lat czeka na naprawę.

Fot. M. Lasyk

Remont ul. Karmelickiej był planowany od dawna. Początkowo, w wersji idealnej miał być przeprowadzony równolegle do modernizacji Królewskiej, a tym samym przy takich samych utrudnieniach, które mamy obecnie. Urzędnicy się jednak przeliczyli, konieczne było wykonanie dodatkowej dokumentacji. W międzyczasie rozpoczną się poszukiwania wykonawcy remontu. "Prawdopodobnie do początku kwietnia będziemy mieli decyzję o tym, jak wyłonimy wykonawcę. Prawo zezwala tu na dwa rozwiązania: albo ogłosimy przetarg, albo zlecimy prace firmie, która wykonuje remont ul. Królewskiej" - tłumaczy Michał Pyclik z ZDMK. 

Zrezygnowani mieszkańcy Krowodrzy i Bronowic po miesiącach utrudnień dali już za wygraną i nie zamierzają protestować. "Na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Trzeba się z tym pogodzić" - mówią mieszkańcy. 

To nie jedyne utrudnienia, które czekają na mieszkańców Krowodrzy i Bronowic. Od soboty 16 marca pojawią się nowe zmiany wokół ulicy Królewskiej. Inaczej pojadą linie 704 i 713. WIĘCEJ

"Autobusy, które teraz wyjeżdżają z ul. Kazimierza Wielkiego w kierunku centrum, pojadą tak jak do tej pory ul. Łobzowską i Garbarską do Teatru Bagatela, a następnie skręcą w lewo i pojadą ul. Krowoderską aż do Alej. Duża zmiana i do końca remontu nie będzie już na tej trasie dokonywać korekt" - wyjaśnia Bartosz Piłat z Zarządu Transportu Publicznego.

Linie pominą też Uniwersytet Pedagogiczny i pojadą w zamian aleją Kijowską. Drogowcy przygotowują się też do zwężenia na alejach Trzech Wieszczów. Tego należy się spodziewać się od 21 kwietnia. Wciąż trwają rozmowy czy zwęzić przejazd do dwóch, czy do zaledwie jednego pasa. Urzędnicy rozważają też przy okazji inne zmiany tymczasowe - w tym odwrócenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Lea. "Jest taka opcja. Decyzja zapadnie niebawem. Nam jak najbardziej zależy by było jak najmniej samochodów na Alejach, to nikogo nie dziwi. Tam zabranie nawet jednego pasa ruchu to będzie gigantyczne utrudnienie" - przyznaje Bartosz Piłat. 

Zwężenie na alejach Trzech Wieszczów ma obowiązywać przez trzy miesiące, do 21 lipca. Ale są też dobre wiadomości. Ostatniego dnia marca otwarte zostanie wreszcie skrzyżowanie ulic Głowackiego i Bronowickiej. Kolejne zmiany dopiero w połowie kwietnia.

 

 

(Bartłomiej Grzankowski/ew)

12%
88%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 14

Kara

Niedziela, 17 marca 2019, 11:10

@Karbek

jak by płacili więcej to by wszyscy robili... a kto Ci za to zapłaci... bo chętnych było by wielu..

Odpowiedz

W

Sobota, 16 marca 2019, 12:30

@M

Ty też. Pozdro

Odpowiedz

M

Sobota, 16 marca 2019, 11:38

@Lewolib

Jestes kretynem. Pozdro

Odpowiedz

:)

Piątek, 15 marca 2019, 11:15

@Karbek

A po miesiącu trzeba byłoby zacząć od nowa ;)

Odpowiedz

Karbek

Piątek, 15 marca 2019, 08:44

Roboty powinny trwać całą dobę, na 3 zmiany. Jak nie ma chętnych do roboty Polaków, to zatrudnić Hindusów lub Bengalczyków. W Chinach taki remont zakończyliby w ciągu 1 miesiąca.

Odpowiedz

mich

Czwartek, 14 marca 2019, 22:08

http://www.psmkms.krakow.pl/index.php/16-aktualnosci/2535-kolejne-ograniczenia-w-ruchu-na-ulicy-krolewskiej I znów kompro,itacja urzędnika z byłego ZIKiTu.

Odpowiedz

WW

Czwartek, 14 marca 2019, 22:06

@pp

Ale władze miasta z Kuligiem na czele nic nie robią, a powinno w tej spółeczce nastąpić trzęsienie ziemi i potężne sunami, które wymiotło by nieudaczników i kompromitantów Magistratu .

Odpowiedz

BB

Czwartek, 14 marca 2019, 22:04

Piclik już nic pajacu nie tłumacz, to jest jedna wielka zawalanka. A tak chyba wiesz, że kiedyś mówiło się , że chłopu odcieli torbe a przyszyli aktówke, a teraz w zamian torby dali tablet z którym nie wie co zrobić.

Odpowiedz

Lewolib

Czwartek, 14 marca 2019, 22:01

Najwazniejsze ze Pis nie rządzi w Krakowie. Ten rok pieszego pasażera to skromna cena za ten przywilej.

Odpowiedz

pp

Czwartek, 14 marca 2019, 19:06

Gdziekolwiek Zikit czy jego obecne pomioty wsadzą ręce jest to samo "urzędnicy się przeliczyli" Tak samo było z Jana Pawła, Rondem Kocmyrzowskim i teraz z Igołomską gdzie idą chyba na rekord opóźnienia. Samej Kocmyrzowskiej nie zdążyli rozpaprać ale tylko dlatego że "przeliczyli" się już na etapie przyjętego budżetu do przetargu. Ale czego wymagać od 400 urzędników którzy nie potrafią nawet napisać z głową umowy na budowę ronda na Sołtysowskiej (notabene koło Zikitu) i deweloper się teraz śmieje a Sołtysowska przypomina centrum Bangkoku.

Odpowiedz

Maria

Czwartek, 14 marca 2019, 18:18

Nie ma ulicy Teresy, jest ulica świętej Teresy

Odpowiedz

jędrek

Czwartek, 14 marca 2019, 16:10

Prac nie można prowadzić na kilku odcinkach, bo nie ma chętnych frajerów, którzy będą pracować za psie pieniądze. Oni obecnie mają problem skompletować jedną sprawną ekipę budowlaną, a dopiero co mówić o pracy na kilku punktach. Na większości tego typu remontów w kraku po godz 16 hula wiatr. Patrz remont wiaduktu na Prądnickiej, męczą, męcza od wielu, wielu miesięcy i wymęczyć nie mogą, bo nie ma kto tam pracować. Po czasie trwania remontu człowiek z normalnego kraju (jakim Polska NIE jest od ponad 70 lat) wywnioskowałby, że od Rynku Głównego do Bronowic tory tramwajowe to trasa o długości ponad 1000km :D Stąd wieki całe remont trwa jak to przystało na państwo z dykty. Armia stołkowych w budżetówce i brak chętnych do brudnej budowlanej roboty za Bóg zapłać - oto przyczyna prac w tempie ślimaka. Jeszcze więcej państwa w państwie to będzie jeszcze gorzej.

Odpowiedz

Erwin

Czwartek, 14 marca 2019, 13:47

Nie można równocześnie prowadzić prac na kilku odcinkach???? Czyżby wykonawcy boja się że się miną?????

Odpowiedz

zonk

Czwartek, 14 marca 2019, 13:05

Zdziwiłbym się, gdyby się udało w terminie...I słowo "udało" jest tu jak najbardziej adekwatne.W tym coraz bardziej zapyziałym krakówku nie ma czegoś takiego jak fachowe urzędy miejskie.Tu się coś właśnie albo uda zrobić, albo nie.Z naciskiem na nie, niestety...

Odpowiedz