|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sympozjum naukowe w 75. rocznicę śmierci św. Edyty Stein

Godność osoby ludzkiej – dar i zobowiązanie - to temat sympozjum naukowe w 75. rocznicę śmierci Edyty Stein w obozie zagłady Auschwitz-Birkenau, męczennicy, świętej Kościoła Katolickiego i Patronki Europy. Edyta Stein była uczennicą Edmunta Husserla - twórcy fenomenologii, będąc Żydówką przeszła konwersję na katolicyzm.

Posłuchaj, co o świętej mówi O. Kłoczowski

Edyta Stein. Fot. z zasobów wikipedii

"Edyta Stein jest postacią budującą mosty między światem żydowskim i chrześcijańskim. To pokazuje historia jej życia, która łączy wyniesioną z domu kulturę żydowską z autentycznym przeżyciem chrześcijaństwa. Nie można zapominać o jej trudnej relacji z matką, ortodoksyjną żydówką. Po wstąpieniu córki do klasztoru - zerwały kontakty. Ta relacja matki z córką to podwójne świadectwo wierności Bogu" - mówi Radiu Kraków dr Jadwiga Guerrero van der Meijden. 

"Spuścizną św. Edyty Stein i świadectwem jej życia powinni zainteresować się i wierzący, i ateiści. To szukanie prawdy o sobie i szukanie drogi do Boga, czyli bardzo częsty dylemat" - dodaje O. prof.Jan Andrzej Kłoczowski, dominikanin, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Filozofii Religii. 

Konferencję poświęconą Edycie Stein zorganizowali między innymi Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński i Polskie Towarzystwo Filozofii Religii. To zapowiedź dalszych spotkań filozoficznych, które będą po wakacjach organizowane w Krakowie w roku jubileuszowym Edyty Stein, znanej jako św. Teresa Benedykta od Krzyża.

 

 

(Anna Łoś/ew)

0%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0