|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Mieszkańcy Myślenic nie chcą wycinki drzew i krzewów z rynku

Nie chcemy betonu, chcemy drzew - w Myślenicach grupa mieszkańców protestowała przeciwko planom rewitalizacji rynku, która zakłada wycinkę części rosnących tam drzew i krzewów. Petycję w tej sprawie do władz miasta podpisało już ponad 750 osób.

Posłuchaj materiału Marcina Friedricha

fot: M.Friedrich

Grupa mieszkańców Myślenic protestowała przeciwko planom rewitalizacji rynku, podczas której mają zostać wycięte drzewa i krzewy w centrum miasta. Według planów przebudowy, która ma się zacząć już we wrześniu zniknąć mają te nasadzenia, które - jak to określa plan - kolidują z nową zabudową i nową zielenią. Nie możemy na to pozwolić - mówili mieszkańcy.

Dziś myślenicki rynek to okolona piękną zielenią płyta. Na niej fontanna, pomnik Niepodległości i zabytkowa figura św. Floriana. W pamięć zapadają też przepiękne krzewy magnolii, które zachwycają, gdy ich gałęzie obsypane są kwiatami. Być może niedługo te magnolie znikną. Wyciętych ma być 29 sztuk drzew i krzewów. Mieszkańcy obawiają się, że zieleń zastąpi beton.

Burmistrz Myślenic w specjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie urzędu odpowiada, że plany przebudowy rynku odziedziczył po poprzedniku, a ten - jak twierdzi obecny burmistrz - nie przeprowadził należycie konsultacji społecznych w tej sprawie.

Teraz - dodaje w oświadczeniu Jarosław Szlachetka - jest już za późno na wprowadzanie jakichkolwiek zmian w planach przebudowy rynku. Gdyby miasto zrezygnowało z tej inwestycji, musiałoby wyłożyć z budżetu ok. 16 mln zł, które musiałoby zwrócic, bo to unijna dotacja już wydana na część inwestycji związanych z rewitalizacją.Jarosław Szlachetka dodaje, że cięcia będą tylko takie, kóre są naprawdę niezbędne. - Z płyty rynku usuwamy 10 drzew, nie 29. I trzy z ulicy Bema. Te, które bedzie można przenieść, chcemy posadzić w parku miejskim.

Dodaje, że w rynku pojawią się też nowe nasadzenia.To 20 drzew. Drzewa wysokie zostają na rynku.

 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Marcin Friedrich/ko)

75%
25%