|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Lekcja bezpieczeństwa ruchu drogowego z pierwszą damą

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda uczestniczyła w poniedziałek w lekcji bezpieczeństwa ruchu drogowego w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie. Prezydentowa dawała dzieciom rady, zadawała pytania, brała udział w zabawie edukacyjnej.

fot: PAP/Jacek Bednarczyk

Wraz z pierwszą damą RP lekcję prowadził m.in. główny inspektor transportu drogowego dr inż. Alvin Gajadhur. Urząd, którym kieruje, zorganizował lekcję, by przed wakacjami przypomnieć o najważniejszych zasadach zachowania na drodze.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie I klasy. Lekcja obejmowała część teoretyczną – prezentację multimedialna, komentarze i pytania Agaty Kornhauser-Dudy oraz Alvina Gajadhura. W drugiej, praktycznej części, dzieci weszły w specjalnie zbudowane na tę okazję miasteczko ruchu drogowego. Tu wyjaśniały, co oznaczają poszczególne znaki na drodze i jak powinien wyglądać porządek na drodze podczas transportu. Maskotką wydarzenia, symbolicznie biorącą udział w lekcji, był zielony krokodyl.

Pierwsza dama przed rozpoczęciem lekcji podkreśliła, że stara się wspierać inicjatywy, które mają poprawić jakość i bezpieczeństwo poruszania się dzieci i młodzieży na polskich drogach.

"Wiem, jak ważne jest, aby od najmłodszych lat kształtować wśród was, moim drodzy, odpowiednie postawy i nawyki dotyczące poruszania się" – mówiła do dzieci i wyjaśniła, że chodzi nie tylko o piesze poruszanie się najmłodszych, lecz także o ich bezpieczeństwo jako pasażerów i prowadzących pojazdy (np. rowery).

"Zdaję sobie też sprawę, jak często można zapobiec większości nieszczęśliwych wypadków poprzez edukowanie, informowanie i przestrzeganie. Dzięki pokazywaniu różnych zagrożeń, które mogą wystąpić w różnych sytuacjach drogowych, można przygotować was, moi drodzy, do samodzielnego, bezpiecznego, kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym" – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

W rozmowie z dziećmi podkreśliła m.in. to, że przestrzegając przepisów, dbają nie tylko o swoje bezpieczeństwo, lecz także o bezpieczeństwo innych.

Lekcja bezpieczeństwa z udziałem pierwszej damy odbyła się w ramach akcji "Bezpieczna Szkoła Tirka", której celem jest poprawa wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego wśród najmłodszych.

 

PAP/bp

80%
20%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 3

@

Środa, 21 czerwca 2017, 07:46

@wPiSdu

Aleś ty głuchy.

Odpowiedz

Żds

Poniedziałek, 19 czerwca 2017, 22:54

A Adrian słuchał bo jakby nie daj Boże jakaś opona

Odpowiedz

wPiSdu

Poniedziałek, 19 czerwca 2017, 22:50

Uczestniczyła to dobre stwierdzenia albowiem słowa nie wypowiedziała

Odpowiedz