|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Krakowska huta przygotowuje się do wygaszenia wielkiego pieca

Huta ArcelorMittal przygotowuje się do wygaszenia wielkiego pieca w Krakowie. Jak powiedziała w rozmowie z Radiem Kraków rzeczniczka spółki, Sylwia Winiarek, choć zakład odłożył tę decyzję w czasie, w tej chwili utrzymywanie pieca jest nieopłacalne.

fot: M. Lasyk/ zdjęcie ilustracyjne

Sylwia Winiarek w rozmowie z Radiem Kraków tłumaczy, że w Polsce zużycie stali jest niższe o pół miliona ton od prognozowanego jeszcze kilka miesięcy temu.  Spółka nie chce jednak podawać daty zatrzymania wielkiego pieca. I podkreśla, że nikt w związku z tym "tymczasowym" wyłączeniem nie straci pracy.

Jak informuje ArcelorMittal, pracownicy mają zostać oddelegowani do pracy w zakładach przetwórczych na terenie krakowskiej huty, a jeśli firma nie będzie w stanie zaproponować im nowego miejsca pracy - otrzymają tak zwane "postojowe".

Przypomnijmy, już na początku maja ArcelorMittal Poland ogłosił, że od września planuje tymczasowo wstrzymać pracę części surowcowej w krakowskiej hucie, czyli wielkiego pieca oraz stalowni. Prezes spółki zapewniał, że nie planuje zwolnień pracowników, ale część załogi miałaby otrzymywać obniżone pensje, właśnie tzw. postojowe.

Pod koniec lipca przed siedzibą zarządu ArcelorMittal w Dąbrowie Górniczej doszło do protestu związkowców i pracowników "stalowego giganta". Zdecydowano wówczas, że plany zatrzymania pracy zostaną bezterminowo odsunięte w czasie. Przedstawiciele spółki ostateczną decyzję uzależnili od sytuacji na rynku.

 

 

 

Czytaj także: Firma geologiczna GeoEko z Krakowa ma zbadać tereny działek wokół nowohuckiego kombinatu, które należą do gminy. Eksperci sprawdzą, czy zanieczyszczenia emitowane przez hutę negatywnie wpływają na środowisko. 

 

(Martyna Masztalerz/ew)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

44%
56%