|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Dwaj panowie pilnują ostatniego, zamkniętego fragmentu ulicy Karmelickiej. WIDEO

Kierowcy nie stosowali się do znaków, więc postanowiono zatrudnić osoby, które... otwierają przejazd jedynie dla tramwajów. Fragment ulicy Karmelickiej w Krakowie jest wciąż zamknięty dla samochodów. Chodzi o odcinek od ulicy Rajskiej do ulicy Garbarskiej. Panowie pracują we dwóch na ośmiogodzinnych zmianach, jeden po jednej stronie ulicy, drugi po drugiej i przestawiają barierki otwierając lub zamykając przejazd.

Posłuchaj co mówią panowie pracujący przy przestawianiu barierek

fot: Tomasz Bździkot

źródło: Tomasz Bździkot

Zasady są proste. "Tramwaj jedzie to muszę zabrać, jak nie jedzie to trzeba zastawić. Zamykać, otwierać, zamykać, otwierać. Kostka jest świeża i musi wyschnąć beton. Na pewno mogą jechać tramwaje, karetki, policja. Dla samochodów jest jednak zakaz wjazdu. Do poniedziałku je zawracamy. Wtedy wróci tak jak było" - mówią panowie.

- Problem polega na tym, że spoiny, które łączą kostkę, dopiero tężeją. Nie są jeszcze odpowiednio wytrzymałe. Najeżdżanie na nie samochodów spowoduje ich osłabienie. Zamiast wytrzymać kilkanaście lat, mogą się rozpaść po kilkunastu miesiącach. Znak "zakaz wjazdu - nie dotyczy pojazdów komunikacji miejskiej" jest oczywisty. Jednak wiemy, że mało kto się do niego zastosuje, zwłaszcza wieczorami. Zdecydowaliśmy się na rozwiązanie najprostsze. Pracownicy wykonawcy mają dyżury na miejscu. Wykonują ostatnie roboty początkowe. Generalnie taka osoba jednak czeka i przez tydzień otwiera i zamyka barierkę, żeby mieć pewność, że samochody tam nie wjadą - tłumaczy Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Mężczyźni, którzy są zatrudnieni przez wykonawcę remontu Karmelickiej, będą otwierać i zamykać przejazd do końca tygodnia. Wtedy ma wyschnąć świeżo położona kostka. W poniedziałek cała ulica Karmelicka będzie już przejezdna dla kierowców. 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Tomasz Bździkot/ko)

71%
29%