|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Bezdomny przewodnik z krakowskiej Nowej Huty znów ma swój dom

Na tę chwilę czekał dwa lata. Pan Tadeusz, znany jako bezdomny przewodnik po Nowej Hucie, ma nowy dom. Nie dostał nowego lokum w prezencie, ale dzięki Fundacji Los Polacos - oprowadzając wycieczki - mógł na to zarobić. Po dwóch latach mieszkania na ulicy, przez co najmniej rok nie musi się martwić o dach nad głową.

Posłuchaj materiału Magdaleny Zbylut-Wiśniewskiej

Pan Tadeusz. Fot. M. Lasyk

- Mieszkanie jest nie za duże, w sam raz. Z wrażenia się rozpłakałem. Jest czysto, jak ją lubię. Na pewno go nie zniszczę - cieszy się pan Tadeusz.

Marek Piątkowski z fundacji Los Polacos tłumaczy, że znalazła się osoba, która zaproponowała fundacji mieszkanie z dobrego serca. "Jest to mieszkanie w dobrej cenie. Możemy opłacić panu Tadeuszowi mieszkanie na rok. Możemy walczyć o mieszkanie socjalne i też o jego emeryturę, która prawdopodobnie mu się należy. On ma azyl, gdzie może czuć się pewnie i mieszkać" - dodaje.

- Pełnia szczęścia. Brak mi słów, by wyrazić jak się czuję. Jest wspaniale. Nie martwię się, że mnie ktoś wyrzuci, że będzie źle. Mam się gdzie umyć, mogę sobie ugotować, zjeść co ja chcę, a nie to, co dadzą - mówi pan Tadeusz.

Fundacji Los Polacos zależy, żeby ewentualne pieniądze były zapracowane przez osoby doświadczające kryzysu bezdomności. "Samo dawanie nie jest aż tak dobre, jak zarobienie własnymi siłami i wiedzą. To daje poczucie godności i zadowolenia z siebie. To też podnosi na duchu. To jest ważne dla tych osób" - tłumaczy Marek Piątkowski.

W mieszkaniu jest wyposażona kuchnia, mały pokój, wyposażona łazienka i balkon. Znalezienie lokum dla pana Tadeusza nie kończy jednak jego pracy, jako przewodnika po Nowej Hucie. Kolejny spacer już w połowie grudnia. Szczegółów proszę wypatrywać na stronie Fundacji Los Polacos.

Przypominamy: Po Nowej Hucie z wyjątkowym przewodnikiem


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Magdalena Zbylut-Wiśniewska/ko)

96%
4%