|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

7 przystanków "Bronowice Małe" to za dużo. Będzie zmiana nazwy?

Komunikacja miejska w Krakowie może być sporą zagadką. Zwłaszcza węzeł przesiadkowy w Bronowicach jest kłopotliwy dla pasażerów. 7 przystanków autobusowych - ustawionych nawet 800 metrów od siebie - ma tę samą nazwę "Bronowice Małe". Co ważne, odjeżdżają z nich różne autobusy, w różnych kierunkach. Przez to trudno znaleźć właściwy - skarżą się mieszkańcy.

Posłuchaj materiału Teresy Gut

Fot. Teresa Gut

- To nie jest uciążliwe, to jest beznadziejne - mówi jeden z pasażerów komunikacji miejskiej. Kiedyś nie mogłam znaleźć tego przystanku. Przez to spóźniłam się na autobus i musiałam czekać godzinę - dodaje inna pasażerka - Teraz już jestem przyzwyczajona. Jeśli ktoś nie zna okolicy, to może być kłopot - podkreśla jedna z krakowianek, czekających na autobus.

W odpowiedzi na interwencje mieszkańców i pasażerów KMK, krakowski Zarząd Transportu Publicznego rozważy zmiany nazw przystanków "Bronowice Małe". Dla odróżnienia, przystanki początkowe dla linii podmiejskich miałyby tę informację zawartą w nazwie. - Ktoś, kto pierwszy raz się tam porusza może być zaskoczony - przyznaje Bartosz Piłat z ZTP - Sprawdzimy, czy możliwa jest szybka, tymczasowa zmiana nazwy przystanków, z których odjeżdżają linie aglomeracyjne. Jeśli nie, będziemy chcieli jak najszybciej przeprowadzić te zmiany w Radzie Miasta.

Zarząd Transportu Publicznego decyzje o ewentualnej zmianie nazw przystanków podejmie w przyszłym tygodniu. Jeśli tak się stanie, zmiana wejdzie w życie najprawdopodobniej na początku stycznia.

 

 

(Teresa Gut/ew)

70%
30%