|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zatrzymania w sprawie niebezpiecznych odpadów w gorlickim Glimarze

Od kilku dni trwają czynności procesowe z osobami, które są podejrzewane w sprawie składowania niebezpiecznych odpadów i zorganizowania całego procederu na terenie dawnej rafinerii nafty Glimar w Gorlicach. Przypomnijmy, dwa lata temu sygnały o dziwnych transportach wjeżdżających na teren Glimaru dotarły do władz miasta od mieszkańców. Okazało się, że były to odpady niebezpieczne, składowane w plastikowych pojemnikach, beczkach oraz cysternach bez żadnego pozwolenia.

Posłuchaj co mówi Sławomir Korbelak z prokuratury w Gorlicach

Fot. Piotr Sekuła - Gorlice.tv

Jedną z podejrzanych osób jest właściciel firmy Multibest z Gliwic, która dzierżawiła teren byłej rafinerii Glimar. "Na wniosek prokuratury dwa dni temu został on przesłuchany i aresztowany. Został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Chodzi o zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i o typowe przestępstwa przeciwko środowisku. Z ustaleń wynika, że przestępstwa, których się dopuścił przeciwko środowisku mają znacznie poważniejszą skalę niż wcześniej sądzono. Jest tu mowa o kilku tysiącach ton odpadów i ogromnych ilościach odpadów niebezpiecznych, które skutkowały zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi" - powiedział Radiu Kraków Sławomir Korbelak z prokuratury w Gorlicach.

W środę na wniosek prokuratury aresztowano kolejną osobę. To przedsiębiorca z województwa śląskiego. Jest podejrzany o zorganizowane całego procederu układu firm z kilku województw, które poprzez łańcuszek różnych podmiotów zwoziły na teren Glimaru odpady niebezpieczne. Te były tam składowane bez zezwoleń i porządku.

Prokuratura planuje kolejne zatrzymania w tej sprawie.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Maciej Wodziński/ko)

86%
14%