|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wicepremier Beata Szydło jedynką w okręgu małopolskim i świętokrzyskim na listach PiS w wyborach do Europarlamentu

Joachim Brudziński, Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, Anna Zalewska - są wśród "jedynek" PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Decyzję podjął we wtorek Komitet Polityczny PiS. Jedynkami są też: Anna Fotyga, Kosma Złotowski i Jadwiga Wiśniewska.

Fot.RK

Komitet Polityczny PiS debatował ponad dwie godziny; w spotkaniu wzięli udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremierzy Beata Szydło i Piotr Gliński, a także marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski. Na Nowogrodzką przybyli też szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, rzeczniczka partii, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister obrony Mariusz Błaszczak, szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, wiceprezes partii, b. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Decyzję Komitetu Politycznego dot. "jedynek i dwójek" przedstawiła dziennikarzom rzeczniczka PiS Beata Mazurek. "Przeanalizowaliśmy wszystkie okręgi i kandydatów, i tych kandydatów mamy więcej niż miejsc, więc potrzebujemy odrobinę czasu, by te listy doprecyzować. Jak tylko one będą zaakceptowane w całości, bo są okręgi takie, które już w zasadzie zostały zaakceptowane w całości, ale chcemy te listy przedstawiać całe" - powiedziała rzeczniczka PiS.

Jak dodała, eurodeputowany Tomasz Poręba, decyzją Komitetu Politycznego PiS został jednogłośnie wybrany szefem sztabu w kampanii do PE.

Zgodnie z decyzją Komitetu szef MSWiA Joachim Brudziński będzie "jedynką" w wyborach do PE w okręgu zachodniopomorskim, wicepremier Beata Szydło - w małopolsko-świętokrzyskim, europoseł Jacek Saryusz-Wolski - w Warszawie, a wicemarszałek Senatu Adam Bielan na Mazowszu.

B. szef MSZ Witold Waszczykowski jest jedynką PiS w Łodzi, posłanka PiS Elżbieta Kruk w woj. lubelskim, europoseł Karol Karski w okręgu obejmującym województwa podlaskie oraz warmińsko-mazurskie, europoseł Tomasz Poręba na Podkarpaciu, wiceszef PE Zdzisław Krasnodębski w Wielkopolsce, minister edukacji Anna Zalewska w okręgu Dolny Śląsk -Opolskie, europosłanka Anna Fotyga na Pomorzu, europoseł Kosma Złotowski w woj. kujawsko-pomorskim, a europosłanka Jadwiga Wiśniewska na Śląsku.

Beata Mazurek będzie "dwójką" w wyborach do PE z Lubelskiego, wiceminister kultury Jarosław Sellin z Pomorza, b. minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel z Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego, a minister Beata Kempa z Dolnośląskiego i Opola.

Poseł Tomasz Latos będzie "dwójką" w Kujawsko-Pomorskiem, europoseł Ryszard Czarnecki z Warszawy, wicemarszałek Senatu Maria Koc z Mazowsza, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska z Łodzi, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska z Wielkopolski, poseł Bogdan Rzońca z woj. podkarpackiego, europoseł Ryszard Legutko z okręgu Małopolska-Świętokrzyskie, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski ze Śląska, europoseł Czesław Hoc z okręgu Zachodniopomorskie-Lubuskie.

Beata Szydło po posiedzeniu Komitetu Politycznego powiedziała, że kandydaci PiS walczą o jak najlepszy wynik dla partii, by zwyciężyć. "I wierzę, że ta drużyna zrobi rzeczywiście dobry rezultat, a chcemy w Europarlamencie załatwić dużo ważnych spraw dla Polski, i dlatego jak państwo widzicie, to są naprawdę mocne kandydatury. Pozostałe, które niebawem będą państwu przedstawione, również są mocnymi kandydaturami i naszym celem jest zwycięstwo - i w tych wyborach i tych jesiennych" - mówiła Szydło dziennikarzom.

Ryszard Czarnecki powiedział dziennikarzom, że PiS będzie miało "bardzo mocną drużynę ze świetnymi liderami list we wszystkich okręgach". Pytany o dużą liczbę obecnych ministrów na liście powiedział, że "osoby te są znane a jednocześnie pokazały swoją skuteczność". "Myślę że na pewno są to Natural liderzy list i na pewno sporo głosów padnie na nich. Wydaje mi się, że jest to drużyna silniejsza od tej którą była 5 lat temu w wyborach europejskich" - dodał Czarnecki.

PAP/kw

44%
56%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 16

stop cenzurze

Czwartek, 21 lutego 2019, 08:43

@ale jaja

Nie rozśmieszaj mnie. Najważniejszy polityk Europy bez mandatu demokratycznego, wybrany przez kolesi z frakcji. Znajomość niemieckiego nie dziwi, biorąc pod uwagę przodków.

Odpowiedz

Hahaha

Środa, 20 lutego 2019, 10:43

@ale jaja

Gdyby ciocia Angela klepała ich po plecach też osiągnęliby duuuużo.

Odpowiedz

ale jaja

Środa, 20 lutego 2019, 09:45

Lepiej się poczułeś nazywając jednego z najważniejszych polityków europejskich malarzem kominów? Malował, bo opozycjoniści nie mogli znaleźć pracy, ale jest historykiem i autorem książek o Gdańsku. Kiedy malował kominy jeden z twojej listy do europarlamentu kradł kolegom w zawodówce buty i demolował pociągi. O reszcie z listy nikt nie słyszał. Tusk językiem angielskim posługuje się zupełnie biegle i prawidłowo, zanim nauczył się angielskiego, rozmawiał z politykami po niemiecku. Podaj mi nazwisko JEDNEGO polityka z PISu, który za granicami naszego kraju osiągnął COKOLWIEK.

Odpowiedz

tête-à-tête

Środa, 20 lutego 2019, 09:14

Do intelektualisty z 8:43 - sprawy w Brukseli załatwia się w kuluarach face to face. W jakim języku będą mieszać? Robienie za wiatrak niewiele da.

Odpowiedz

Środa, 20 lutego 2019, 09:14

Język polski jest jednym z języków Unii Europejskiej. Gdy wybierano malarza kominów na szatniarza alkoholika, to na szybko nauczono go angielskiego, którym dzisiaj posługuje się równie dobrze jak Bul językiem polskim.

Odpowiedz

ale jaja

Środa, 20 lutego 2019, 09:07

Czy w parlamencie europejskim będą zakładać kabaret? Tylko tak można tłumaczyć ten dziwny zestaw nazwisk z carycą Katarzyną na czele. Czy dla pisowców startujących do europarlamentu obligatoryjna była nieznajomość języków obcych?

Odpowiedz

Środa, 20 lutego 2019, 08:49

Ściąga dla pani Kruk - coś tam coś tam po francusku: peu importe albo qu'est ce qui'l y a. Ewentualnie"quoi...quoi, lub alors...alors. Dosłownie: quelque chose là.

Odpowiedz

Środa, 20 lutego 2019, 08:43

To ekipa która się dostanie i która sporo namiesza. Czasy lewackiej Unii europejskiej dobiegają końca.

Odpowiedz

Mann

Środa, 20 lutego 2019, 08:24

Po mojemu: powinien być zakaz kandydowania w nowych wyborach przy trwającej obecnie kadencji. To dotyczy się wszystkiego: samorządów, europarlamentu, burmistrzów radnych, itp. Kandydując do nowych wyborów pokazuje się że tych co wybrali na obecne stanowisko ma się w g..łębokim poważaniu.

Odpowiedz

KTA

Środa, 20 lutego 2019, 07:43

Bez wstydu, bez honoru. Bez pojęcia. Po pieniądze.

Odpowiedz

Euro

Środa, 20 lutego 2019, 06:43

Wlasnie skonczylem czytac o zarobkach europoslow milion jej pachnie. Zarobki 10razy wieksze niz bycie poslem w polsce

Odpowiedz

tempus fugit

Środa, 20 lutego 2019, 00:21

Czy to przypadkiem nie Szydło wywaliła z kancelarii premiera unijną flagę? Widocznie jednak euro non olet.

Odpowiedz

jotbe

Wtorek, 19 lutego 2019, 23:04

Prawdziwi europejczycy...

Odpowiedz

elektryk

Wtorek, 19 lutego 2019, 21:51

Akcja ewakuacja. Ostatni gasi światło.

Odpowiedz

Tolkien

Wtorek, 19 lutego 2019, 21:44

Jest drużyna pierścienia. Miały być dwie wieże. Będzie powrót króla:-)))))))

Odpowiedz

Aleksandra

Wtorek, 19 lutego 2019, 21:07

Czyżby statek tonął?

Odpowiedz