|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sylwestrowa oferta Małopolski

Choć w większości lokali wszystkie wejściówki na sylwestrową zabawę są już zarezerwowanie, nie oznacza to, że nowy 2019 rok trzeba będzie witać w domu. W największych miastach Małopolski organizowane będą imprezy plenerowe. Na świętowanie przygotowany jest już na pewno Kraków, Tarnów, Nowy Sącz i Zakopane.

Fot. Tomasz Wiech

Kraków

W Krakowie miejski sylwester zostanie zorganizowany w trzech miejscach. Mieszkańcy i turyści będą mogli przywitać Nowy Rok w dwóch namiotach imprezowych przy alei Róż w Nowej Hucie i na placu Wolnica. Główna część imprezy będzie odbywała się oczywiście na Rynku Głównym. Tam na estradzie w pobliżu Wieży Ratuszowej wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny hip-hopowej.

- Wystąpią zespoły takie jak Quebonafide, Otsochodzi, Bokka, Kamp!. Ten koncert będziemy mogli oglądać od godzint 20:15 do godziny 2. Mamy dwie sceny pod namiotami czyli w hali namiotowej na alei Róż. Tam odbędzie się dyskoteka z lat 80. Przenieśliśmy się z Rynku Podgórskiego na plac Wolnica. Tam, również w hali namiotowej, sięgamy do muzyki elektronicznej, która ma swoje korzenie w kulturze środkowowschodniej, będzie to też muzyka etniczna - zapowiada Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które organizuje tę imprezę.

Warto wspomnieć, że przy scenie głównej przygotowany będzie specjalny sektor dla osób niepełnosprawnych. Po raz szósty nie będzie też pokazu sztucznych ogni. Zamiast tego zgromadzeni na Rynku Głównym w Krakowie obejrzą laserowy pokaz świetlny.

 

Wejścia na teren imprez

Koncert na Rynku Głównym rozpocznie się o godzinie 20.15 i potrwa do 2.00 w nocy. Scena zlokalizowana będzie naprzeciw Wieży Ratuszowej. Na teren imprezy będzie można wejść od godziny 19.30 dzięki bramkom zlokalizowanym naprzeciw wylotów ulic Wiślnej i Brackiej. 

Zabawa na placu Wolnica potrwa od 21.00 do 1.00, a na teren imprezy można będzie wchodzić od godziny 20.00. Wejście znajdować się będzie od strony wejścia do Muzeum Etnograficznego.

Wejście na teren imprezy w namiocie w nowohuckiej alei Róż znajdować się będzie od strony alei Przyjaźni. Bramki dla publiczności zostaną otwarte o godzinie 20.00, a sama impreza rozpocznie się o 21.00 i potrwa do 1.00. 

Tradycyjnie wstęp na koncerty będzie darmowy, a po wspólnym odliczaniu organizatorzy zaproszą do oglądania pokazu efektów scenicznych oraz świetlnych na Rynku Głównym.

 

Zmiany w organizacji ruchu 31 grudnia:

- na ul. Brackiej, ul. św. Jana (odcinek pomiędzy ul. św. Tomasza a Rynkiem Głównym), ul. Wiślnej (odcinek pomiędzy Rynkiem Głównym a ul. Gołębią), ul. Sławkowskiej (odcinek pomiędzy ul. św. Tomasza a Rynkiem Głównym), ul. Szczepańskiej (odcinek pomiędzy Rynkiem Głównym a ul. Jagiellońską), ul. św. Anny (odcinek pomiędzy ul. Jagiellońską a Rynkiem Głównym), ul. Szewskiej (odcinek pomiędzy ul. Jagiellońską a Rynkiem Głównym), ul. Jagiellońskiej (odcinek pomiędzy ul. Św. Anny a ul. Szczepańską) od godz.12.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się pojazdów. 

- od ok. 19.00 całkowicie zostaną wyłączone z ruchu (z wyjątkiem dojść do posesji) drogi ewakuacyjne: ul. Bracka (odcinek od ul. Gołębiej do Rynku) , ul. św. Jana (odcinek pomiędzy ul. św. Tomasza a Rynkiem Głównym);

- od ok. 19.00 ul. Szewska (odcinek od Rynku Głównego do ul. Jagiellońskiej), ul. Sławkowska (odcinek od Rynku Głównego do ul. św. Tomasza), ul. Szczepańska (odcinek od Rynku Głównego do ul. Jagiellońskiej) będą wyłącznie drogami wyjścia (kierunek od Rynku);

- przez cały dzień, a także od północy do godz. 6.00 w dniu 01.01.2019 r. będzie wyłączony postój dorożek na Rynku Głównym;

- od ok. 19.00 mogą zostać wprowadzone przez policję dodatkowe ograniczenia wjazdu w rejonie I Obwodnicy.

 

Strefa dla osób niepełnosprawnych
Na płycie Rynku, a dokładniej w pobliżu krzyża Sukiennic, zostanie utworzona strefa dla osób niepełnosprawnych z miejscami do siedzenia na specjalnym podeście zapewniającym jak najlepszą widoczność. Osobne wejście dla osób niepełnosprawnych w rejon podestu będzie możliwe wzdłuż arkad Sukiennic od strony ul. Brackiej. Wyznaczeni asystenci osób niepełnosprawnych pomogą wszystkim zainteresowanym dotrzeć na platformę oraz dopilnują, aby osoby nieupoważnione z niej nie korzystały. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca osobie z niepełnosprawnością na platformie może towarzyszyć tylko jedna osoba wspierająca. Przy każdej ze scen dostępna będzie jedna toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bezpieczeństwo

Zgodnie z regulaminem, na wyznaczony teren nie będzie można wnosić: butelek, alkoholu i wszelkich napojów oraz środków pirotechnicznych. Będą one odbierane przez ochronę przy bramach wejściowych i wyrzucane.

Punkt medyczny na Rynku Głównym zlokalizowany będzie przy scenie. Przy każdej ze scen znajdować się będzie karetka. Po terenie każdej z sylwestrowych imprez poruszać się będą ruchome patrole medyczne. W sumie 7 karetek zadba o bezpieczeństwo uczestników.
Impreza sylwestrowa zabezpieczana będzie przez szereg służb porządkowych w tym policję, straż miejską, zastępy straży pożarnej oraz agencję ochrony osób i mienia. 

 

 

Nowy Sącz i Tarnów

W Nowym Sączu z kolei miejską zabawę sylwestrową na rynku uświetni występ Urszuli, która zaśpiewa swoje największe hity.

Nieco rozczarowani czują się mieszkańcy Tarnowa, gdzie zamiast koncertów na Rynku organizowana jest zabawa przy muzyce z głośników. Część z nich zapowiada spędzenie sylwestrowej nocy w Krakowie.

 

Zakopane

Za to w Zakopanem sylwestra po raz drugi organizuje Telewizja Polska. Na scenie ustawionej na Dolnej Równi Krupowej pojawią się gwiazdy muzyki disco polo - Zenon Martyniuk i Boys. Oprócz nich wystąpią Margaret, Golec uOrkiestra, Dawid Kwiatkowski i zwyciężczyni tegorocznej eurowizji dla dzieci Roksana Węgiel.

- Bardzo cieszę się na podsumowanie tego wspaniałego roku, w którym spełniło się tyle moich największych marzeń - mogę wystąpić właśnie na tym sylwestrze - mówiła w spocie telewizyjnym zapowiadającym imprezę Węgiel.

WIĘCEJ O SYLWESTRZE W ZAKOPANEM MOŻNA PRZECZYTAĆ TUTAJ.

 

Można zatem powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

Joanna Orszulak/łk

70%
30%