|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Skargi na małopolski Program Ochrony Powietrza były bezzasadne

Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie. Uchwała, która ma przyspieszyć działania antysmogowe we wszystkich gminach, została przyjęta przez Sejmik Województwa Małopolskiego pod koniec września. Dokument nie wprowadza zakazu palenia drewnem i węglem, ale uznaje, że jest to możliwe jedynie pod warunkiem instalacji ekologicznych pieców. Program rekomenduje m.in. przeznaczenie co najmniej 1% z budżetu gmin na działania związane z ochroną powietrza. Gminy mają też przeprowadzać kontrole palenisk oraz przyśpieszyć ich wymianę. Część zapisów przyjętego w ubiegłym roku dokumentu kwestionowali niektórzy samorządowcy. Zdaniem niektórych przedsiębiorców program był też zbyt radykalny. Sąd jednak oddalił wszystkie skargi.

Posłuchaj co mówi wicemarszałek województwa Tomasz Urynowicz

Fot. Marek Lasyk

- Teraz już nikt nie ma wątpliwości, że Program Ochrony Powietrza jest obowiązującym prawem w Małopolsce - mówi wicemarszałek
województwa Tomasz Urynowicz. Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił wszystkie skargi na Program Ochrony Powietrza. Dokument nie wprowadza zakazu palenia drewnem i węglem, ale dopuszcza go jedynie pod warunkiem instalacji ekologicznych pieców. Program rekomenduje między innymi również przeznaczenie co najmniej 1 proc. z budżetu gmin na działania związane z ochroną powietrza.

Gminy mają też przeprowadzać kontrole palenisk oraz przyśpieszyć ich wymianę. "Teraz, zamiast tracić czas na bezsensowne spory, powinniśmy jak najszybciej wdrażać w życie zapisy Programu. Przyspieszymy w walce ze smogiem, wyeliminujemy kopciuchy, doprowadzimy do jak najsprawniejszej kontroli interwencyjnej. Dzięki naszym zapisom wiele inicjatyw wykażą także samorządy gminne" - dodaje wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Program Ochrony Powietrza został przyjęty przez Sejmik Województwa Małopolskiego pod koniec września ubiegłego roku.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Tomasz Bździkot/ko

64%
36%