|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Burze nad Małopolską. Ogłoszono ostrzeżenie hydrologiczne dla regionu

Coraz więcej wyładowań nad Małopolską. Grzmi, błyska się i pada głównie w południowo-wschodniej części naszego regionu. Burzom towarzyszy silny i porywisty wiatr. Meteorolodzy przewidują, że na froncie burzowym opady mogą być tak intensywne, że ogłoszono ostrzeżenie hydrologiczne dla dużej części Małopolski

fot: Pixabay

  Są już pierwsze interwencje strażaków w związku z burzami przetaczającymi się przez Małopolskę. Na razie strażacy wzywani byli ponad czterdzieści razy - na szczęście do drobnych zdarzeń takich jak usuwanie połamanych konarów drzew czy podtopione piwnice. Tak było między innymi na sądecczyźnie - w Jelnej drogę zablokowało na chwilę powalone drzewo, a w Wielogłowach i Wielopolu odnotowano czasowe zalania kilku posesji. Woda jednak bardzo szybko sama spłynęła do okolicznych potoków.

Nad Polską przesuwa się front burzowy z silnym wiatrem i gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla pięciu województw: mazowieckiego, lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.  
    Jak mówi Anna Nemec z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, już teraz burze występują w południowo-wschodniej Polsce: w Karpatach i na Pogórzu Karpackim, a także w rejonie Zatoki Gdańskiej. Burzom towarzyszą: grad, ulewy i wiatr, który w porywach może osiągnąć prędkość 115 kilometrów na godzinę.
    Gwałtowne burze są prognozowane także w województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim i śląskim. Dla tych regionów synoptycy wydali ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia.

 

RK/IAR/bp

0%
0%