|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zieliński: obrona Częstochowy nie wchodzi w grę TRANSMISJA

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki utrzymają się w ekstraklasie, jeśli w sobotnim meczu z Piastem w Gliwicach zdobędą minimum punkt. Trener drużyny z Niecieczy Jacek Zieliński zapowiada walkę o zwycięstwo. "Obrona Częstochowy nie wchodzi w grę" – zadeklarował.

foto: www.termalica.brukbet.com

TRANSMISJA Sobotni mecz Piast Gliwice - Termalika będziemy transmitować w kanale sportowym na www.radiokrakow.pl i w cyfrowym systemie DAB+. Poczatek o 18:00.

 

W poprzedniej, 36. kolejce Bruk-Bet pokonał u siebie Arkę Gdynia 2:1 i po raz pierwszy od dawna opuścił strefę spadkową. Ekipa z Niecieczy (14. miejsce) ma na koncie 36 punktów i o dwa wyprzedza przedostatni, 15. w tabeli Piast, który przegrał w sobotę 1:3 ze Śląskiem we Wrocławiu.

"Takie mecze, w których wystarcza remis, bywają najgorsze. Szczerze mówiąc byłem przygotowany, że pojedziemy do Gliwic z koniecznością wywalczenia trzech punktów. Potoczyło się inaczej, ale nasza strategia się nie zmieni. Żeby tam zremisować trzeba zdobyć jedną, a może dwie bramki i grać o zwycięstwo. +Obrona Częstochowy+ nie wchodzi w grę" – zapewnił trener Zieliński.

Podobnego zdania jest Vladislavs Gutkovskis. Napastnik Bruk-Betu w trzech ostatnich meczach zdobył dwie bramki i widać, że wraca do wysokiej formy.

"Nie możemy pojechać na ten mecz z przekonaniem, że jesteśmy w lepszej sytuacji od Piasta. Jedziemy po zwycięstwo i żeby pozostać w ekstraklasie" – stwierdził reprezentant Łotwy.

Przed spotkaniem z Gliwicach szkoleniowcowi klubu z Niecieczy znacznie rozszerzy się pole manewru przy wyborze podstawowego składu. Po dłuższej pauzie za czerwone kartki będzie mógł skorzystać z Romana Gergela i Martina Mikovica. Poza tym kontuzję wyleczył Vlastimir Jovanović.

"+Jowka+ na siłę mógł już zagrać z Arką i gdyby to był nasz ostatni mecz, wyszedłby na boisko. Mając w zanadrzu spotkanie w Gliwicach to było szczęście od Boga, że go +przechowaliśmy+. Odpoczął, popatrzył na wszystko trochę z boku, na pewno będzie w sobotę gotowy. Gergel i Mikovic cały czas trenowali. Wróci więc dwóch zawodników z dużym zapasem sił. Można powiedzieć, że w komplecie pojedziemy na mecz sezonu dla Termaliki" - zapowiedział Zieliński, który przyznał, że w tygodniu poprzedzającym spotkanie z Piastem postawił przede wszystkim na regenerację, gdyż jego zadaniem w aspektach czysto piłkarskich zbyt wiele już się nie da poprawić.

PAP/KN

67%
33%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0