A
A

SPORTOWIEC TYGODNIA. WYNIKI

SPORTOWIEC TYGODNIA. ZOBACZ WYNIKI

Tytuł Sportowca Tygodnia przypadł Justynie Kowalczyk - uzyskała 35 głosów internautów. Drugie miejsce dla Kamila Stocha - 31 głosów.
Na trzecim miejscu uplasowała się Katarzyna Bachleda-Curuś - 20 głosów.

Łącznie w plebiscycie wzięło udział 86 osób.

TAKIE BYŁY NASZE NOMINACJE:

Kamil Stoch - Jako ósmy skoczek w ostatnich, niedzielnych zawodach bieżącego sezonu w Planicy zapewnił sobie miejsce na trzecim stopniu podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Przed nim w historii podium w "generalce" Pucharu Świata wywalczyli Stanisław Bobak i Adam Małysz. Znakomity sezon Stoch okrasił tytułem mistrza świata wywalczonym na dużej skoczni w Val di Fiemme.

Justyna Kowalczyk - Nasza mistrzyni tras biegowych po raz czwarty w karierze zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Poprzednio, trzykrotnie z rzędu, po Kryształową Kulę sięgnęła w latach 2009-2011. Justyna Kowalczyk była zdecydowanie najlepszą zawodniczką Pucharu Świata na przestrzeni całego sezonu. Wygrała także prestiżowy Tour de Ski. Dodatkowo, biegaczka z Kasiny Wielkiej otrzymała samochód marki BMW X1 za triumf w pucharowym cyklu. Nie zobaczymy jej jednak za kierownicą tego auta. - "Samochód spieniężę i pieniądze przeznaczę na dzieci chore na mukowiscydozę. Koszty podatkowe i transportowe pokryję" - poinformowała Justyna Kowalczyk.

Katarzyna Bachleda-Curuś - Małopolanka wraz z koleżankami zdobyła w niedielę w Soczi srebrny medal mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim w wyścigu drużynowym. Złoty przypadł Holenderkom, a brązowy panczenistkom Korei Południowej. Drużyna biało - czerwonych jechała w składzie: Katarzyna Bachleda-Curuś (LKS Poroniec Poronin),Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin) i Luiza Złotkowska (LKS Poroniec). Medal na torze, który w przyszłym roku stanie się areną olimpijską, to wielka nadzieja na sukces w najważniejszej imprezie 2014 roku.