A
A
A

Rafał Majka stracił pozycje wicelidera

Amerykanin Tejay van Garderen (BMC Racing Team) wygrał jazdę indywidualną na czas (34,7 km) i został liderem wyścigu kolarskiego Dookoła Kalifornii. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) był w środę 30., a w klasyfikacji generalnej spadł z drugiego na szóste miejsce.

Van Garderen uzyskał czas 40.47 i wyprzedził o 7 sekund Nowozelandczyka Patricka Bevina (BMC Racing) i o 32 Brytyjczyka Tao Geoghegana Harta (Sky).

Najlepszy z Polaków Maciej Bodnar (Bora–Hansgrohe) uplasował się na dziewiątej pozycji. Majka był 30., Łukasz Wiśniowski (Sky) 41., zaś Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe) 66.

Dotychczasowy lider Kolumbijczyk Egan Bernal (Sky) zajął 18. miejscu, a w klasyfikacji generalnej spadł na drugie. Do van Garderena traci 23 s. Majka jest szósty ze stratą 1.29.

W ubiegłorocznej edycji Polak wygrał jeden z etapów, zaś w "generalce" był drugi, ustępując o 35 sekund George'owi Bennettowi. Nowozelandczyk z ekipy LottoNL-Jumbo nie obroni tytułu, ściga się obecnie w Giro d'Italia.

Dookoła Kalifornii (zakończenie 19 maja) ma najwyższą rangę UCI World Tour.