|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przerwa w treningach (prawie) u wszystkich

W związku z epidemią koronawirusa sportowy świat stanął w miejscu. Nie inaczej sprawy mają się w przypadku małopolskich przedstawicieli 1. i 2. Ligi.

Fot. archiwalne

W obu przypadkach rozgrywki zostały bowiem zawieszone - według najnowszego komunikatu aż do 26 kwietnia. Nie ma meczów, nie ma więc również treningów, a przynajmniej tych w grupach. Trenerzy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, Sandecji Nowy Sącz, Puszczy Niepołomice i Garbarni Kraków wyposażyli bowiem swoich podopiecznych w stosowne rozpiski dotyczące treningów indywidualnych. Dzięki temu piłkarze mogą jednocześnie trenować i propagować akcję #zostańwdomu.

Krok dalej poszli w Niecieczy, gdzie zaangażowano również kibiców. W ramach #TermalicaChallenge fani Słoników nadsyłają filmiki, na których pokazują, jak sobie z treningiem w tych nietypowych okolicznościach. Warunki nie pozwalają i jeszcze długo nie będą pozwalać na rozgrywanie ligowych meczów. Biorąc pod uwagę najnowszy komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej, pierwszo- i drugoligowcy do gry mogliby wrócić dopiero w weekend majowy, choć na ten moment ten scenariusz i tak wydaje się być optymistyczny. 

Optymizmu nie brakuje natomiast w innym krakowskim klubie, przedstawicielu klasy okręgowej. Mowa o Wieczystej Kraków, która jest w tym momencie ewenementem nie tylko na skalę Małopolski, ale całego kraju. Piłkarze Wieczystej, na przekór okolicznościom, dalej trenują! Powody są dość trywialne, bo, jak na łamach Gazety Krakowskiej mówi trener Przemysław Cecherz: „szkoda nam tego, co wypracowaliśmy w okresie przygotowawczym za ciężkie pieniądze sponsora”

Chodzi o zgrupowanie w Turcji, które z pewnością kosztowało dużo, ale chyba nikogo nie trzeba przekonywać co do ceny ludzkiego zdrowia. Gwoli ścisłości - w Wieczystej tłumaczą, że udział w treningach jest dobrowolny, a strach przed zarażeniem jest wystarczającym usprawiedliwieniem nieobecności. Nie zmienia to jednak faktu, że na przyszły tydzień w Wieczystej zaplanowane są trzy kolejne treningi, a w klubie czekają na to, co się wydarzy. Czekamy więc również i my, z dużą ciekawością.

AD

0%
0%