|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Polskiej reprezentacji mecz o wszystko na EURO U21

Dziś - po krótkiej przerwie - do treningów wracają piłkarze Wisły, BrukBetu i Sandecji. We wtorek dołączą do nich także zawodnicy Cracovii. Na razie jednak oczy kibiców zwrócone są na areny młodzieżowych mistrzostw Europy. A dziś przed nami kolejny mecz biało-czerwonych. Czy Polaków zobaczymy w Krakowie? Czy zagrają w półfinale? Potrzebne są dwa zwycięstwa, i ze Szwecją i z Anglikami, ale przypomnę, że sześć punktów może jednak nie wystarczyć, przepustkę automatycznie zdobywa tylko zwycięzca grupy i moim zdaniem bardziej prawdopodobne jest wygranie grupy, niż awans z drugiego miejsca.

fot. Wojciech Pacewicz/PAP

Młodzieżowa reprezentacja Polski musi pokonać Szwecję, aby zachować szanse na awans z grupy A rozgrywanych w Polsce piłkarskich mistrzostw Europy U-21. "Musimy wyciągnąć wnioski po porażce ze Słowacją" - powiedział trener Polaków Marcin Dorna.

W meczu drugiej kolejki grupy A w turnieju UEFA Euro U-21 reprezentacja Polski zmierzy się na Arenie Lublin ze Szwecją. Początek spotkania o godz. 20.45. W drugim poniedziałkowym spotkaniu w tej grupie Słowacja zagra w Kielcach z Anglią.

"Oczywiście oglądaliśmy bezbramkowy mecz Szwedów z Anglikami. Mając szacunek do przeciwnika, skupiamy się na własnej grze, na wypracowaniu właściwych zachowań i zagrań dających pozytywną energię na boisku. W tym turnieju nie ma słabych drużyn, tu wszyscy prezentują wysoki poziom" - powiedział Dorna.

Dodał, że kluczowe będzie wyciągnięcie odpowiednich wniosków po piątkowej porażce ze Słowacją 1:2. W tej sytuacji biało-czerwoni z zerowym dorobkiem zamykają tabelę i aby zachować szanse na awans z grupy A, muszą wygrać.

"Gdybyśmy nie mieli motywacji, to byśmy się spakowali i już by nas tutaj nie było. Przed nami dwa mecze i wszystko jest w naszych rękach. Skupiamy się na spotkaniu ze Szwecją. Dzięki zwycięstwu zachowamy szanse na wyjście z grupy. Mamy ogromną chęć rewanżu" - przekonywał Dawid Kownacki.

W szwedzkiej reprezentacji może wystąpić urodzony w Malmoe Paweł Cibicki, który był powoływany do reprezentacji Polski U-19 i U-20. Niespełna rok temu podjął decyzję, że będzie grać w barwach Szwecji.

"Cała moja rodzina jest z Polski, dlatego ten mecz będzie dla mnie wyjątkowy, ale tylko na początku. Jak już będę na boisku, to o wszystkim zapomnę i koncentrować się będę na samej grze. Przed meczem nie będę śpiewał ani polskiego, ani szwedzkiego hymnu" - zapowiedział Cibicki.

A kolejny mecz na stadionie Cracovii odbędzie się 21 czerwca o 20.45, zmierzą się w inim drużyny Niemiec i Danii.

PAP/MS/RK

0%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0