|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Piękny gol, świetna atmosfera i... dolary. Za nami krakowska inauguracja EURO

W trzecim dniu zmagań Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-21 zawitały do Krakowa. Na stadionie Cracovii zmierzyły się reprezentacje Danii i Włochów. Na trybunach dopisała atmosfera, natomiast na boisku o efekty artystyczne zadbał Lorenzo Pellegrini.

Fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

Kraków jako szósty, a więc ostatni, przywitał młodzieżowy turniej EURO 2017. W ramach grupy C na początek rozegrane zostało tu spotkanie ekip duńskiej i włoskiej. Rolę "Stadionu Kraków" podczas tego turnieju pełni obiekt Cracovii zlokalizowany przy ulicy Kałuży. Wpisuje się on doskonale w "wymogi" tych mistrzostw - wybrane zostały na ten turniej obiekty nieco mniejsze, o pojemności około 15 tysięcy. Frekwencja od samego początku rozgrywek dopisuje na wszystkich stadionach. Również w Krakowie zjawiło się wielu kibiców - zasiadło na trybunach dokładnie 8754 osoby. Wśród nich byli między innymi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej - Zbigniew Boniek.

Jeśli chodzi o sam mecz, Włosi byli tu faworytami i w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka niezłych okazji. Na pierwszą bramkę kibice czekali jednak aż do drugiej połowy, konkretnie do 54. minuty. Kiedy już jej się doczekali, nie mieli prawa narzekać absolutnie na nic. Lorenzo Pellegrini uderzył fenomenalną przewrotką. Takiej bramki na tym stadionie kibice nie oglądali naprawdę dawno. W końcówce pieczątkę na zwycięstwie Włochów postawił jeszcze Andrea Petagna. W 86. minucie zamknął on akcję Chiesy ustalając rezultat na 2:0.

Oprócz tej cudownej bramki, kibice zapamiętają to spotkanie również ze względu na inne wydarzenie. W trakcie trwania pierwszej połowy mecz został na kilkadziesiąt sekund przerwany ze względu na konfetti, jakie poleciało w kierunku bramkarza reprezentacji Włoch, Gianluigiego Donnarummy. Nie było to jednak zwykłe konfetti, a takie, imitujące dolary. Rozrzucili je kibice AC Milan, którzy oskarżają młodego bramkarza o brak lojalności w stosunku do klubu, który go wypromował i postawienie kwestii finansowych ponad przywiązaniem do klubu.

Inauguracja EURO w Krakowie należała więc do naprawdę barwnych i trzymających w napięciu. Włosi wygrali ostatecznie z Duńczykami 2:0 i rozpoczęli w udany dla siebie sposób turniejowe zmagania. Kolejne spotkanie w Krakowie już w środę. O godzinie 20:45 czeka nas na stadione Cracovii rywalizacja Niemców z Duńczykami.

Dania - Włochy 0:2 (0:0)
54' Pellegrini, 86' Petagna

AD

50%
50%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0