|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wach i Szpilka wystąpią na Narodowym

Mariusz Wach, Artur Szpilka i Izuagbe Ugonoh są przekonani, że występ 25 maja na Narodowej Gali Boksu w Warszawie może przybliżyć ich do walk o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. W obronie pasa WBC powalczy zaś Ewa Piątkowska. Kibice obejrzą 12 pojedynków.

Artur Szpilka (fot. Leszek Szymański/PAP)

W głównych potyczkach Gali Boksu na PGE Narodowym w kat. ciężkiej Mariusz Wach spotka się z Ericem Moliną, Artur Szpilka z Dominickiem Guinnem, a Izuagbe Ugonoh z Fredem Kassim. Wach i Szpilka bez powodzenia boksowali już o pasy czempionów, zaś urodzony w Szczecinie Izu Ugonoh czeka na swoją mistrzowską szansę. Wszyscy przekonywali, że wierzą, iż będą jeszcze walczyć o światowe tytuły.

„Wejdę do ringu ze zdrową ręką, bez żadnych kontuzji. Kiedy jest zdrowie, wówczas wszystko odpowiednio funkcjonuje. Wraca stary "Szpila" z zębem” – stwierdził Szpilka, a Wach dodał: „Po to się trenuję, aby znów dostać mistrzowską szansę. O swoją formę się nie boję, wczoraj miałem 12 rund sparingowych z czterema rywalami. Wierzę, że Molina przyjedzie równie dobrze przygotowany, a kibice zapamiętają nasz pojedynek”.

Po długiej przerwie na ring wraca Ewa Piątkowska. Mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej spotka się ze Szwedką Marią Lindberg. „To bardzo solidna rywalka, a ja nie walczyłam od prawie dwóch lat, a czeka mnie pojedynek 10-rundowy w obronie pasa. Uważam jednak, że jestem w bardzo dobrej dyspozycji”. W innej ciekawej potyczce, w kat. średniej, były mistrz Europy Rafał Jackiewicz zmierzy się z Robertem Świerzbińskim.

Łącznie ma się odbyć 12 pojedynków pięściarskich, w K-1 oraz MMA. „Mam nadzieję, że gala zapisze się w historii polskiego boksu zawodowego i będzie pełna wielkich walk. Wszyscy kibice będą mieli zapewnioną rozrywkę na najwyższym poziomie, bowiem oprócz pojedynków sportowych, zapraszamy na występy Edyty Górniak, Liroya, Kombi. Narodowa Gala Boksu organizowana jest dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę” – dodał główny organizator imprezy Marcin Najman.

PAP/MS/RK

0%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0