|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kolejne biegowe święto w Krakowie

PZU Półmaraton Krakowski wieńczy cykl imprez biegowych "Krakowska Triada". Będzie to dopełnienie Królewskiej Triady 2018, którą tworzą Cracovia Maraton i Bieg Trzech Kopców. Niedzielnemu półmaratonowi towarzyszyć będzie Niepodległościowa Piątka czyli rywalizacja na 5 kilometrowej trasie. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą spodziewać się sporych zmian w ruchu.

Grzegorz Sudoł o mocnej obsadzie krakowskiego półmaratonu

fot. Marek Solecki/RK

Już w niedzielę w Krakowie kolejna duża impreza biegowa: 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Towarzyszyć mu będzie 5 dla Niepodległej czyli bieg na pięciokilometrowej trasie.

Dla biegaczy to kolejna gratka, by pobiec ulicami Krakowa przy okazji podziwiając widoki, dla innych to zapowiedź komunikacyjnych problemów. "Zrobiliśmy wszystko, by utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej były jak najmniejsze" - przekonuje jednak koordynator biegu do spraw bezpieczeństwa Andrzej Batko.

Start obu biegów w niedzielę o 11.00, początek utrudnień półtorej godziny wcześniej. Niemal przez cały dzień zamknięta będzie jedynie ulica Lema.  

Niedzielny bieg cieszy się ogromnym zainteresowaniem i już dzisiaj można powiedzieć, że pobity zostanie rekord uczestników. "Już ponad 10 tysięcy biegaczy zgłosiło chęć startu, a wciąż jeszcze można się zapisywać" – powiedział dyrektor Zakładu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal, który jest organizatorem tej imprezy.

Start zaplanowano na ulicy Stanisława Lema. Trasa, na dystansie 21,097 km, będzie prowadziła wzdłuż Bulwarów Wiślanych, przez Podgórze, wokół Błoń i Rynku Głównego, a finisz zaplanowano w Tauron Arenie.

Dwie ostatnie edycje wygrywał Kenijczyk Hilary Maiyo Kimaiyo, który w tym roku też zapowiedział swój start i ma duże szanse na skompletowanie hat-tricka. Wystartuje także mistrz Polski w biegu przełajowym Tomasz Grycko. 30 września wygrał on w Krakowie Bieg Trzech Kopców, a w ubiegłym roku w Półmaratonie Królewskim finiszował na czwartym miejscu.

Wśród kobiet na starcie pojawi się m.in. czołowa Polska maratonka – Izabela Trzaskalska, która triumfowała na tej trasie w 2016 roku.

 

PAP/MS/RK

100%
0%