|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Szkoda wyrzucić! Design japońskich opakowań

Wernisaż odbędzie się 19 marca (wtorek) o godzinie 18.00 w Siedzibie Muzeum przy Rynku 3. Wstęp wolny.

Wydarzenie, jakiego jeszcze w Tarnowie nie było! We współpracy i partnerstwie z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie i Zespołem Szkół Plastycznych w Tarnowie, zapraszamy na wystawę japońskich… opakowań.

Motywem przewodnim wystawy jest japoński design. Jego ważnym elementem jest znana na całym świecie sztuka ozdobnych opakowań. Twórcy ekspozycji podzielili ją na trzy części. Pierwsza z nich, „Artystyczna Japonia”, pokazuje obiekty zgromadzone przez XIX‑wiecznych kolekcjonerów japońskiej kultury materialnej, będące inspiracją do powstania zjawiska japonizmu w sztuce Zachodu.

Druga – „Alchemia codzienności” – dotyczy wprowadzenia w Japonii zachodnich technologii i materiałów, co zaowocowało ogromną różnorodnością wzornictwa opakowań. Prezentowane obiekty to opakowania nagrodzone w przeprowadzanym co dwa lata konkursie designu opakowań organizowanym przez Japońskie Stowarzyszenie Wzornictwa Opakowań.

Trzecia część, „Ozdobione intencje”, to dekoracyjne opakowania na podarunki oferowane przez ekskluzywny dom towarowy Mitsukoshi.

Tarnowska prezentacja wystawy będzie zaaranżowana w przestrzeniach Muzeum we współpracy z uczniami ZSP Tarnów.


Japonizm - termin oznaczający wpływ sztuki i kultury japońskiej na sztukę Zachodu w drugiej połowie XIX wieku. Pod ogromnym wrażeniem tego kierunku był Feliks „Manggha” Jasieński. To właśnie jego kolekcja sztuki japońskiej stała się podstawą stworzenia krakowskiego Muzeum Manggha.


Kuratorki wystawy: Ewa Machotka, Katarzyna J. Cwiertka
Koordynatorka: Magdalena Kopczyńska-Kołodziej
Wystawa czynna: 20 marca - 20 maja br.


źródło: własne / manggha.pl

100%
0%