|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

III Dni Harfy w Krakowie rozpoczną się 7 kwietnia 2018r. o godz. 12.00 w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. B. Rutkowskiego

III Dni Harfy w Krakowie

7-8 kwietnia 2018

 

Szkoła Muzyczna I i II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie oraz Camac Harps France zapraszają na III Dni Harfy w Krakowie, które odbędą się w dniach 7 - 8 kwietnia 2018r.

Organizowany już po raz trzeci Festiwal, jest jedynym wydarzeniem w Małopolsce w całości dedykowanym harfie.  Podczas koncertów będzie można poznać różne oblicza tego instrumentu: klasyczne oraz jazzowe.

III Dni Harfy w Krakowie rozpoczną się 7 kwietnia 2018r. o godz. 12.00 w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie, gdzie wystąpi Atlantic Harp Duo w składzie Aistė Baliunytė oraz Marta Power Luce.

Atlantic Harp Duo jest laureatem Międzynarodowego Kameralnego Konkursu Harfowego w Madrycie,oraz konkursu UFAM w Paryżu. Duet występował w Stanach Zjednoczonych, Europie, a także w Azji. Dążąc do najbardziej świadomej interpretacji muzycznej, duet konsultował się z kompozytorami, których dzieła wykonują. Atlantic Harp Duo było również inspiracją do powstania nowych kompozycji Damiena Luce i Francka Villarda, a także regularnie pracuje nad własnymi transkrypcjami utworów. Marta Power Luce poprowadzi w tym dniu również warsztaty dla początkujących uczniów klas harfy.

Wieczorem, 7 kwietnia o godz. 20.00 usłyszymy recital światowej sławy harfistki Isabelle Moretti - współczesnej Ikony harfy. Isabelle Moretti jest zapraszana do najbardziej prestiżowych sal koncertowych m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Frankfurcie, Paryżu, Nantes czy Caracas. Współpracuje z takimi muzykami jak Magali Mosnier, François Leleux, Juliette Hurel, Henri Demarquette oraz the Parisii, Ebène czy Hermès string quartets. Zainspirowała kompozytorów takich jak: Philippe Hersant, Michèle Reverdy, Thierry Escaich, oraz Thierry Pécou, którzy specjalnie dla niej napisali utwory. W sezonie 2017-2018 wraz z lOrchestre de Chambre de Paris dokonała światowego prawykonania "Danse Libre", koncertu na harfę Bruno Mantovaniego. Występowała również w Moskwie oraz w Concertgebouw w Amsterdamie.Bogata i zróżnicowana dyskografia Isabelle Moretti cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród mediów, jak i krytyków. Isabelle Moretti jest profesorem pełnym pasji. Prowadzi kursy mistrzowskie na całym świecie oraz wykłada w Conservatoire National Supérieur de la Musique et de la Danse de Paris (CNSMD). Od 2008 roku jest także profesorem wizytującym w London Royal Academy of Music. Uhonorowaniem zasług Isabelle Moretti było odznaczenie jej przez rząd Francji Kawalerskim Orderem Zasługi RF oraz Orderem Sztuki i Literatury.

W niedzielę 8 kwietnia prof. Isabelle Moretti poprowadzi kursy mistrzowskie dla uczniów zaawansowanych.

 Festiwal zakończy wyjątkowy koncert zatytułowany Jazz Night, który odbędzie 8 kwietnia o godzinie 20.00. Wystąpi wówczas trio harfowe w składzie: Rossitza Milevska: harfa i głos, Frederick Lacroix: kontrabas, Cedric Le Donne: perkusja. Muzycy byli wielokrotnie zagradzani podczas różnych festiwali jazzowych. Zespół udowadnia, że harfa ma swoje miejsce na współczesnej scenie jazzowej.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa harf firmy Camac.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Szkole Muzycznej I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie ul. Józefińska 10, 30-529 Kraków

kontakt: dniharfy2018@gmail.com

Zapraszamy na stronę wydarzenia: www.facebook.com/dniharfy

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Wymagana rezerwacja miejsc. Rezerwacji można dokonać: dniharfy2018.rejestracja@gmail.com

Zapraszam Serdecznie,

Agnieszka Grela-Fedkowicz

dyrektor artystyczny III Dni Harfy w Krakowie

100%
0%