|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"ICH CZWORO" - niezwykłe słuchowisko w Radiu Kraków

"Ich czworo" " Dumanowski" "Wesele"- wielkie artystyczne wydarzenia na 85-lecie Radia Kraków. Teraz dostępne także na płytach z kolekcji Radia Kraków!

Jerzy Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Figura, Tomasz Kot w rolach głównych a także Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Ewa Worytkiewicz, Andrzej Franczyk i Marta Mazurek. Taka obsada gwarantowała wspaniałe widowisko. Tak też było - na scenie studia im. Romany Bobrowskiej w nastrojowym oświetleniu i oszczędnej scenografii rozegrała się magiczna, bo podszyta radiową wyobraźnią ceremonia.

Słuchowisko można kupić Wielka premiera na Targach Książki!

FRAGMENTY SŁUCHOWISKA

Posłuchaj: Akt I, scena 5 (Sonia Bohosiewicz, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik):  

]
[

Posłuchaj: Akt I, scena 8 (Sonia Bohosiewicz, Tomasz Kot):  

]
[

Posłuchaj: Akt II, scena 1 (Tomasz Kot, Katarzyna Figura):  

]
[

Posłuchaj: Akt II, scena 5 (Jerzy Stuhr, Tomasz Kot):  

]
Kulisy "Ich czworo". OBEJRZYJ reportaż przygotowany przez Telewizję KrakówDoskonała obsada, wybitny reżyser i... prześmiewcza sztuka Gabrieli Zapolskiej "Ich czworo". Wszystko na żywo, w radiowym teatrze... To mogło się udać tylko u nas. Jerzy Stuhr zdecydował się reżyserować w Radiu Kraków, bo, jak mówi, zafascynowało go połączenie świata kreacji i słowa. Premierowe przedstawienie doskonale to potwierdziło.

Wszystko o aktorach
[

Posłuchaj Katarzyny FiguryTak jak się spodziewaliśmy, ważną rolę odgrywały efekty dźwiękowe, przygotowywane przez Adama Grzankę. Część z nich powstawała na oczach publiczności.

Jerzy Stuhr nieprzypadkowo zdecydował się na reżyserowanie Zapolskiej. Jak mówi, "Ich czworo" to sztuka, która przewija się przez całe jego życie.
- Zetknąłem się z nią w Teatrze Telewizji w spektaklu wyreżyserowanym przez Tomasza Zygadło i to było jedno z największych moich spotkań aktorskich. „Ich czworo” to tragifarsa ludzi głupich, którzy są i śmieszni i zarazem tragiczni. Kocham takie właśnie połączenia – tłumaczy artysta.
Premierę "Ich czworo" nieprzypadkowo zaplanowaliśmy kilka dni przed świętami. Akcja komedii obyczajowej Gabrieli Zapolskiej rozpoczyna się w Wigilię Bożego Narodzenia. Tekst napisany ponad 100 lat temu opowiada o typowym na pozór trójkącie małżeńskimi i rozpadzie rodziny.
- "Ich czworo" to już trzecia produkcja radiowa, którą przygotowaliśmy z okazji jubileuszu 85-lecia Radia Kraków - powiedział prezes Radia Kraków Marcin Pulit. - Andrzej Seweryn, Jan Klata i Jerzy Stuhr to trzy wybitne osobowości teatralne, trzy spojrzenia na teatr i teatr radiowy. To także reżyserzy, których nazwiska gwarantują wydarzenia artystyczne na najwyższym poziomie. Jestem przekonany, że dzięki tym realizacjom udało nam się pokazać, że słuchowisko radiowe nie jest archaizmem a formą nadal żywą i bardzo atrakcyjną dla słuchacza.

Premiera "Wesela" w reż. Andrzeja Seweryna odbyła się w lutym, a słuchowiska "Dumanowski. Dokumenty z odnalezionej biografii" w reż. Jana Klaty w listopadzie.

Patron wydarzenia:Partner:Sponsor:
Cena albumu zawierającego 2 płyty CD audio i DVD z zapisem premiery to 39,90 zł
UWAGA! PRZY ZAKUPIE DWÓCH RÓŻNYCH PŁYT Z KOLEKCJI RADIA KRAKÓW - RABAT 20%

Ze względu na duże zainteresowanie naszym wydawnictwem, postanowiliśmy ułatwić zamawianie płyty. Zamówienia można dokonać także przez internet. Wystarczy wypełnić krótki formularz znajdujący się poniżej.

Formularz służy do zamówienia, nie zakupu płyty! Po wypełnianiu formularza, prosimy wskazaną w nim kwotę przelać na konto: 30 88040000 0050 0500 0530 0001 Bank Spółdzielczy w Limanowej z opisem "płyta Ich czworo".
Zamówienie zostanie zrealizowane po otrzymaniu opłaty.

Bezpłatna przesyłka pocztowa jest możliwa tylko na terenie kraju.

Czas realizacji przesyłki - do 7 dni roboczych od otrzymania wpłaty.

W razie problemów z zamówieniem płyty, prosimy o kontakt na: promocja@radiokrakow.pl

0%
0%