|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Odcinek specjalny w Bobowej?

Słucham Was „często i gęsto” podróżując w letni czas po Małopolsce, więc może zechcecie wesprzeć mnie i moją rodzinę w naszych wieloletnich, bezskutecznych staraniach o bezpieczeństwo na drodze w mieścinie, w której co rok spędzamy rodzinne wakacje.

By Henryk Bielamowicz - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69120695

Miasteczko Bobowa, położone w powiacie nowosądeckim, to urokliwa miejscowość z historią koronek klockowych, przepięknym, świeżo odnowionym, gotyckim kościołem św. Zofii, cmentarzem żydowskim odwiedzanym przez pielgrzymów z całego świata, od kilku lat szkołą muzyczną I stopnia ustanowioną w historycznym dworku rodziny Długoszowskich i całym mnóstwem innych atrakcji w samej Bobowej i okolicach. Niestety, mimo rozrastającej się infrastuktury, Bobowa pozostaje rajem dla piratów drogowych pędzących z kosmiczną prędkością przez centrum miasteczka z urokliwym Ryneczkiem oraz rajdowców samochodowych pokonujących kolejne rekordy w przemieszczaniu się pomiędzy dwoma stacjami Bobową i Bobową-Miasto.

Na przestrzeni wielu, wielu (!) lat, mimo rozmów z policją i Urzędem Gminy, nie udało nam się nic w tej materii zdziałać i po raz kolejny z duszą na ramieniu przechodzimy przez pasy lub idziemy z dziećmi chodnikiem wzdłuż drogi z obawą, że zaraz ktoś „rozjedzie na placek” naszą rodzinę!. Ciekawostką jest też fakt, że od wielu lat żadne z nas nie widziało na odcinku Bobowa – Bobowa Miasto radiowozu z radarem mierzącym prędkość! Najwidoczniej, Bobowa to "zaczarowane miejsce", czarna dziura w przepisach drogowych... ?!

Może zainteresuje Was ta historia, może są inne podobne miejsca w Małopolsce warte uwagi i nagłośnienia?

Mamy nadzieję, że poprzez Waszą radiostację uda nam się nieco „zwolnić” pędzących przez tę okolicę kierowców!

Pozdrawiam serdecznie,

Anna /nazwisko do wiadomości redakcji/, mieszkanka Krakowa, spędzająca kolejne, wielopokoleniowe wakacje w Bobowej

100%
0%