|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Kolejka w obecnym kształcie jest chyba prywatnym folwarkiem"

Słuchacz Radia Kraków chciałby podzielić się niestety niemiłymi wrażeniami z pobytu w Krynicy Zdrój a konkretnie na Kolejce Gondolowej.

Fot. Damian Radziak

Witam,

chciałbym podzielić się z Państwem moimi niemiłymi wrażeniami z pobytu w Krynicy Zdrój a konkretnie na Kolejce Gondolowej. Już sam czas działania kolejki od godz.10 jest jakimś absurdem. Chcieliśmy wyjechać wcześnie rano na Jaworzynę, żeby przejść na Łabowską Halę i wrócić na Jaworzynę, żeby zjechać w dół. Ponieważ wędrujemy z dziećmi, nie da się narzucić dużego tempa i powrót przed godz. 17 graniczy z cudem. Rano przed zamknietą kasą kręciło się sporo turystów, którzy tak jak my liczyli na to, że kolej w okresie letnim pracuje w czasie przystępnym dla turystów, tak jak było dawniej, a nie zaczyna ruch w środku dnia a kończy o godz.17, kiedy dzień jest długi i sporo ludzi chętnie by wyjechało po południu, żeby podziwiać widoki albo zrobić krótką wycieczkę zakończoną zjazdem kolejką. Czy kolej pracuje jak urzędnicy 7 godzin????

Następną sprawą, która nas bulwersuje jest sprawa podejścia do klientów z dziećmi. Szumne hasło "Zabierz Rodzinę na Jaworzynę" brzmi jak kpina z tych właśnie rodzin. A mianowicie: karta dużej rodziny - BRAK, za wywiezienie wózka dziecięcego -10 zł. Winda, żeby wyjechać na peron kolejki z wózkiem czy niepełnosprawnym - BRAK. Nie wspomnę już o tym, że w letnim okresie czynna jest tylko jedna kasa, do której trzeba stać kilkanascie minut, a w stacji górnej bilet można kupić tylko za gotówkę! I to wyliczoną!

Proszę o sprawdzenie moich obserwacji, a jeżeli się potwierdzą - proszę o reakcję, bo to chyba przedsiębiorstwo, które powinno nam wszystkim służyć, a w obecnym kształcie jest chyba prywatnym folwarkiem.
 
Jan Kowalski
 

 

Przypominamy: materiał został nadesłany przez słuchacza. Chcesz się podzielić jakąś informacją? Zobaczyłeś coś ciekawego dotyczącego Krakowa, Małopolski i mieszkańców naszego regionu? Tu możesz skorzystać z naszego formularza

Czekamy też na wiadomości na nr 500 202 323 i 4080

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 9

Piotr

Niedziela, 20 maja 2018, 18:59

kurczę no to nie fajnie wybieramy się rodzinnie ok. 10 osób na jaworzynę ale po tych wpisach zastanowimy się i to porządnie

Odpowiedz

jc

Środa, 24 maja 2017, 10:17

Również chciałbym się podzielić negatywnymi wrażeniami podczas jazdy kolejką gondolową.Zamiast podziwiać " beskidzkie krajobrazy" podziwiałem porozrzucane materace które zostały po zimie na trasie narciarskiej. Czy nikt tego nie może gdzieś ułożyć, poskładać? . Gdy wyjechałem na górną stację obsługa przywitała mnie miło, jeden z panów ładnie ubrany,ale drugi w krótkich spodenkach,gdyby nie identyfikator nie zorientowalbym się że jest on pracownikiem.Czy prezesowi nie zależy żeby pracownicy godnie reprezentowali firmę i mieli ładne stroje służbowe? W dzisiejszych czasach trudno o taki "ewenement".A gdy wyszedłem na zewnątrz, na szczycie przywitała mnie muzyka disco polo,a ja bardzo chciałem posłuchać śpiewu ptaków. Później pojechałem na Górę Parkową i tam miłe zaskoczenie, wszędzie porządek, obsługa schludnie i elegancko ubrana.Czemu między jedną i drugą kolejką jest taka różnica w zarządzaniu skoro to ta sama firma?

Odpowiedz

gosc

Wtorek, 23 maja 2017, 15:05

To niech miasto postawi nowy konkurencyjny wyciąg i będą się starać jak diabli .

Odpowiedz

Wtorek, 23 maja 2017, 09:38

To efekt sprzedaży Pklu przez rząd PO. wszyscy w Krynicy widzą że Jaworzyna schodzi na psy.Ciekawe jak redukcja etatów obsługi wpływa na jakość i bezpieczeństwo.

Odpowiedz

MarkoPollo

Wtorek, 23 maja 2017, 07:05

Wniosek nasuwa się sam: Po co jeździć do Krynicy, jeśli nie chcą tam oglądać turystów, tylko same pieniądze. Widać, że tam nikt nie dorósł do sytuacji, że usługi są dla klientów. Dopiero wysoka jakość usług daje zyski. Dobrze, że przeczytałem artykuł, bo planowałem wyjazd do Krynicy i na Jaworzynę, ale skoro kolejka czynna tylko w porze obiadowej, to zmienię kierunek mojej wycieczki.

Odpowiedz

Zły kapitalista

Poniedziałek, 22 maja 2017, 08:25

No chyba to właśnie jest prywatne przedsiębiorstwo :) ponoć działa tutaj niewidzialna ręka rynku, i jak widać dobrze hula skoro nie ma u szefostwa parcia na zmiany.

Odpowiedz

KT

Poniedziałek, 22 maja 2017, 06:51

No przecież ta kolej to PKL który był kiedyś państwowy = zły więc go sprzedano jak wiemy, za grosze (tego nie koniecznie wiemy), bo nie był nikomu potrzebny. Teraz mamy prywatną inicjatywę. Pytania w tekście skierowane chyba są do poprzedniego rządu. Sprzedany az bodaj ok. 200 mln bo były potrzebne pieniądze dla PLK na inwestycje. Teraz PKP wydaje rocznie na modernizacje wielokrotnie więcej. Czy te 200 mln coś znaczyły. Dla niektórych (co kupili kolejkę i sprzedawali) pewnie tak.

Odpowiedz

Sobota, 20 maja 2017, 15:17

ZGODA to straszny skandal. Ciekawe czy mają to zagwarantowanie w umowie.

Odpowiedz

Gosc

Sobota, 20 maja 2017, 08:46

A to nie czasem komuna,gdzie klient musi sie dostosowac do pracujacych komuchow?

Odpowiedz