|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Jubileusz Antoniego Krupy

"Wieczór bluesa i rockowych ballad" – jubileuszowy wieczór Antoniego Krupy w Radiu Kraków - 1 października w Studiu im. Romany Bobrowskiej.

To bez wątpienia jedna z najbarwniejszych postaci krakowskiego dziennikarstwa i jedna z nielicznych dziś prawdziwych osobowości radiowych. Dokładnie 1 października jubileusz 40-lecia pracy w Radiu Kraków świętował Antoni Krupa. Niezmiennie od 40 lat swoją ogromną muzyczną wiedzą i miłością do muzyki na antenie Radia Kraków dzieli się z kolejnymi pokoleniami słuchaczy. Również ten wyjątkowy jubileuszowy wieczór spędził tak, jak kocha najbardziej: przed mikrofonem, z gitarą i harmonijką, w towarzystwie przyjaciół i słuchaczy...

 1 października o godz. 19.00 do Studia im. Romany Bobrowskiej odbył się kameralny jubileuszowy „Wieczór bluesa i rockowych ballad" - solowy, nastrojowy recital Antoniego Krupy (śpiew, gitara, harmonijka ustna). W programie kompozycje Antka Krupy i Jarka Śmietany z płyty „Amela - blues o rozwianych włosach na wietrze” oraz covery takich wykonawców jak Bob Dylan, Jimi Hendrix, B. B. King a także zespołów Jethro Tull, Free, Trafic. Nie zabrakło też anegdot, opowieści, wspomnień, życzeń i jubileuszowego tortu. Przybyli fani helikonowych wieczorów i ciepłego głosu z charakterystycznym „r”, miłośnicy jazzu i bluesa oraz ci, którzy ten wyjątkowy jesienny wieczór chcieli spędzić w gronie przyjaciół i w towarzystwie znakomitej muzyki.

Antek Krupa, dziennikarza Radia Kraków i człowiek – instytucja. Jako muzyk grał m.in. z Markiem Grechutą i Jazz Band Ball Orchestra. Jako dziennikarz i znawca muzyki brał udział w programie radia BBC na temat legendarnej sesji nagraniowej Milesa Davisa „Kind of Blue”. Jako barwny komentator krakowskiej sceny muzycznej napisał pełną anegdot książkę o historii krakowskiego jazzu „Miasto błękitnych nut”. Jako że - jak sam mówi - śpiewać i grać nie potrafi, nagrał autorską płytę, w nagraniu której udział wzięli najlepsi krakowscy muzycy: m.in. Jarek Śmietana (również autor większości kompozycji i aranżacji), Jorgos Skolias, Paweł „Baby” Mąciwoda czy Adma Czerwiński. W 2012 roku płyta „Amela – blues
o rozwianych włosach na wietrze” ukazała się nakładem Radia Kraków. Swoją pasją do muzyki od 40 lat zaraża słuchaczy Radia Kraków, od lat też wspiera, promuje i pomaga zaistnieć na antenie i w muzycznym świecie młodym uzdolniony zespołom i wykonawcom. Jest skarbnicą wiedzy o jazzie i bluesie (kądzieli się nią m.in. ze studentami Krakowskiej Szkoły Jazzu), a prywatnie - właścicielem ogromnej kolekcji płyt winylowych oraz miłośnikiem oryginalnych kapeluszy.

 

„Wieczór bluesa i rockowych ballad"

Jubileusz 40-lecia pracy w Radiu Kraków Antoniego Krupy

Poniedziałek, 1 października, godz. 19.00, Studio im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków

 

93%
7%