|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Spoon - Everything Hits At Once: The Best of Spoon

Najbardziej ceniony ambasador rockowy w Austin, zespół Spoon, wypuścił pierwszy nowy utwór od 2017 roku i zapowiedział ‘Everything Hits At Once: The Best of Spoon’. Album ukazał się 26 lipca 2019.

Ile zespołów rockowych z ostatnich 25 lat mogło uciec od albumu z największymi przebojami? W końcu przyszedł też czas na Spoon i retrospektywny album obejmujący unikalny dorobek całej kariery. To bezbłędna kompilacja ich najbardziej znanych i lubianych utworów, ale wciąż pełna niespodzianek - jedyna rzecz, jakiej można oczekiwać od zespołu, którego cała kariera opiera się na zaskakiwaniu ludzi.

“Pomysł zrobienia „best of” pojawiał się kilka razy” - mówi Britt Daniel. “Najpierw nie byłem pewien, jak będę się z tym czuł, ale w pewnym momencie przypomniałem sobie, że kiedy dostałem swój pierwszy album The Cure, był to ‘Standing on a Beach’. Kiedy dostałem mój pierwszy album New Order, było to ‘Substance’. W ten sposób poznałem te zespoły i choć cofnąłem się do innych płyt, ciągle słuchałem tych kompilacji. Uwielbiam płyty z największymi przebojami, gdy są dobrze zrobione. Mogą stanowić wartość samą w sobie.”.

‘No Bullets Spent’ (pierwszy singiel od uznanego ‘Hot Thoughts’) prezentuje Spoon w pełnym kreatywnym rozmachu, z rytmami staccato i upiorną gitarą. Niepowtarzalny wokal magnetycznego frontmana Britta Daniela rozpoczyna się od pierwszej nuty, a sygnatura Spoon zostaje natychmiast wytłoczona, podczas gdy inny poziom osiąga w swojej wyraźnie nieskończonej pasji autora piosenek Daniels.

Łącząc się z perkusyjnym wizjonerstwem współzałożyciela Spoon, Jima Eno, utwór został zarejestrowany w jego własnym studiu Public Hi Fi w Austin, TX i został wyprodukowany przez Marka Rankina. Alex Fischel (klawisze) i Gerardo Larios (gitara) dodają dodatkowy, własny w wymiar zespołowi, który właśnie kończy nagrania na nowy album. 

‘No Bullets Spent’ to zupełnie nowa piosenka, która pokazuje zespół w pełnym kreatywnym rozmachu - ze swoimi rytmami staccato i filmową gitarą, przynosi wyraźnie rozpoznawalny styl Spoon, ale jest równie wyraźnym krokiem w przyszłość. Wyprodukowany przez Marka Rankina, pochodzi z najnowszych sesji zespołu, które zaowocują nową płytą. To odpowiedni sposób na zakończenie dotychczasowego podsumowania niespokojnych muzyków, którzy nie oglądają się za siebie, ponieważ są zbyt zajęci wypróbowywaniem nowych sztuczek.

To część tego, co sprawia, że ​​jest to klasyczny album z największymi przebojami - przez wiele lat będziemy się spierać o wybory.  “To mała kolekcja, która stara się pokryć wiele lat, ale mam nadzieję, że będzie tym, czym był dla mnie album ‘The Singles’ wydany przez The Pretenders lub ‘Hot Rocks’ The Rolling Stones - pokazuje sporo, ale jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, możesz dowiedzieć się więcej.”. To jest tylko wizytówka, jaką powinien mieć każdy świetny zespół. Ale to także mapa pracy zespołu, który wciąż jest pełen niespodzianek.

‘No Bullets Spent’ dołącza do klasyki z katalogu Spoon na ‘Everything Hits at Once: The Best of Spoon’ - największej kompilacji przebojów zespołu !


Lista utworów:

1.   I Turn My Camera On

2.   Do You

3.   Don’t You Evah

4.   Inside Out

5.   The Way We Get By

6.   The Underdog

7.   Hot Thoughts

8.   I Summon You

9.   Rent I Pay

10. You Got Yr Cherry Bomb

11. Got Nuffin

12. Everything Hits At Once

13. No Bullets Spent

100%
0%