|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Antek Krupa z reaktywowanym zespołem The Lessers w ramach „Nocy Jazzu” w Radiu Kraków

Zapraszamy 13 lipca o godz. 19.00 do Studia im. Romany Bobrowskiej.

W sobotę 13 lipca o godz. 19.00 zapraszamy do Studia im. Romany Bobrowskiej na koncert Antka Krupy z zespołem The Lessers. Wystąpią także laureaci Festiwalu Jazz Juniors. Koncert realizowany jest w ramach cyklu „Twarze jazzu”, organizowanego w Radiu Kraków przez Cracovia Music Agency a odbędzie się w ramach 13. krakowskiej „Nocy Jazzu”. Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny.

Najnowsze wydawnictwo Radia Kraków – drugi autorski krążek Antoniego Krupy. ZAMÓW JUŻ TERAZ!

Koncert ”Nocy Jazzu” w Radiu Kraków otworzą laureaci Festiwalu Jazz Juniors – Marcin Pater Trio oraz Bartosz Dworak Quartet. Sensacją wieczoru będzie występ zespołu „The Lessers” reaktywowanego po 50-ciu latach pierwszego zespołu Antka Krupy! Zagrają: Benedykt Radecki – perkusja, Marian Pawlik – kontrabas, Antoni Krupa - wokal, gitara, harmonijka. Gościnnie wystąpią:  wokalistka i flecistka Ola Dudziak oraz gitarzysta Paweł Ścierański. Wieczór będzie też okazją do świętowania wyjątkowej premiery – premiery drugiej autorskiej płyty Antka Krupy zatytułowanej „Więc wędrowałaś tak....” wydanej przez Radio Kraków.

Ola Dudziak

Antek Krupa – od ponad 40 lat związany jest z Radiem Kraków (okrągły jubileusz świętowaliśmy jesienią ubiegłego roku) Jego ciepły głos z charakterystycznym „r” od lat wprowadza słuchaczy w dobry nastrój i meandry muzyki… I choć sam mówi o sobie, że jest starym zdartym bluesmanem, to Antek Krupa jest jedną z najbarwniejszych postaci krakowskiego dziennikarstwa i jedną z nielicznych prawdziwych osobowości – nie tylko radiowych. Jest bywalcem muzycznych festiwali, skarbnicą wiedzy o jazzie i bluesie, właścicielem ogromnej kolekcji płyt winylowych i miłośnikiem oryginalnych kapeluszy. Jako muzyk grał m.in. z Markiem Grechutą i Jazz Band Ball Orchestra. Zespół The Lessers to pierwszy zespół Antka Krupy działający w latach 6. w Krakowie. W zespole tym grał m.in legendarny krakowski muzyk Zbigniew Seifert.

BARTOSZ DWORAK QUARTET został założony w 2010 r. w Katowicach, przez lidera – Bartosza Dworaka. Narodziny kwartetu miały miejsce na katowickiej Akademii Muzycznej, gdzie muzycy spotkali się po raz pierwszy. Na przestrzeni pierwszych trzech lat swej działalności skład zespołu uległ zmianie, obecnie tworzą go (oprócz braci Bartosza i Jakuba): pianista – Piotr Matusik oraz perkusista – Szymon Madej. Główną muzyczną ideą bandu jest w pełni akustyczne brzmienie, oraz synteza tradycji z nowoczesnością. W repertuarze grupy znajdują się głównie kompozycje autorskie, w których usłyszeć można subtelne wpływy polskiej muzyki ludowej.

Bartosz Dworak – skrzypce
Piotr Matusik – piano
Jakub Dworak – kontrabas
Szymon Madej – perkusja

 

Marcin Pater Trio - zespół powstał z inicjatywy wibrafonisty Marcina Patera, lidera oraz autora muzyki grupy, w murach katowickiej akademii muzycznej. Zespół tworzy trójka przyjaciół, którzy wielokrotnie współpracowali ze sobą w różnych projektach muzycznych. Po wielorazowej współpracy zdecydowaliśmy się na sformowanie wspólnej grupy muzycznej.

Nasza muzyka oscyluje w okół szeroko pojętego jazzu. Cechują ją lekkie i śpiewne melodie, oparte o proste harmonie, wzbogacane o zaawansoany rytm. Wszystko to podane z bezmierną dawką muzycznej energii. Wykorzystanie wibrafonu w zespole pozwala na osiągnięcie unikalnego i rzadko spotykanego brzmienia.

Marcin Pater – Wibrafon

Mateusz Szewczyk – Kontrabas

Tomek Machański – Perkusja

 

„Noc Jazzu” w Radiu Kraków.

Wystąpią: The Lessers – Krupa/Pawlik/Radecki & Co oraz laureaci Festiwalu Jazz Juniors.

Sobota, 13 lipca, godz. 19.00.

Studio im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków.

Organizator koncertu: Cracovia Music Agency.

Wstęp wolny - zapraszamy!

 

 

100%
0%