|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Radio za żelazną kurtyną" WYDARZENIE

Nagrywamy słuchowisko oparte na książce Anne Applebaum. Premiera 25 października z udziałem autorki.

Posłuchaj Jorgos i Zuzanna SkoliasWykorzystujemy zardzewiałą szczekaczkę, powojenne dokumenty, archiwalne nagrania i premierowy tekst. W Radiu Kraków Rozpoczęły się nagrania słuchowiska "Radio za żelazną kurtyną" . Scenariusz napisał młody krakowski twórca Mateusz Pakuła, a bazą do jego tekstu jest rozdział z najnowszej książki Anne Applebaum "Za żelazną kurtyną", która ukazuje się nakładem wydawnictwa Świat Książki. . Autorka przyjeżdża do Krakowa na premierę, weźmie udział w Festiwalu Conrada, w Targach Książki a wszystko zacznie się 25 października wieczorem w Radiu Kraków w studiu im. Romany Bobrowskiej.
Słuchowisko będziemy transmitować na antenę, będzie można go również słuchać w radiowym studiu, Jak mówi reżyserka Ewa Ziembla, przeniesiemy się w druga połowę lat czterdziestych ubiegłego wieku.


Pierwsze miesiące po drugiej wojnie światowej w krajach bloku wschodniego. I początki powojennego radia, często bez sprzętu, bez doświadczonych dziennikarzy, natomiast z wszechobecną cenzurą i kuriozalnymi rozporządzeniami.

Prace w radiowym studiu zaczęliśmy od muzyki, którą skomponowali i wykonują Jorgos Skolias i jego córka Zuzanna Skolias.Premiera słuchowiska "Radio za żelazną kurtyną" w reżyserii Ewy Ziembli 25 października na antenie i studiu im. Romany Bobrowskiej. Gościem specjalnym będzie Anne Applebaum. Już wkrótce słuchając Radia Kraków będzie można zdobyć zaproszenia na to wydarzenie.

Anne Applebaum w Radiu Kraków!

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Conrada.

Premierę poprzedzi emisja innego rozdziału z książki "Anne Applebaum "Za żelazną kurtyną". "Miasta idealne" to tekst o tym jak powstawała idea budowy socjalistycznych Stalinstadt, Sztalinvaros i Nowej Huty. W radiowej bibliotece od poniedziałku 14 października o 11.45 ten rozdział czytać będzie Szymon Kuśmider.

Więcej o słuchowisku: http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/MJAK-9C9KP5


0%
0%