|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Gorlice: 6. Festiwal im. Zygmunta Haupta - od 23 września

Tradycyjnie już, wraz z nadejściem jesieni, Gorlice stają się stolicą polskiej literatury. A wszystko to za sprawą Festiwalu im. Zygmunta Haupta, którego dyrektorem artystycznym jest Andrzej Stasiuk. W tym roku - w dniach 23-27 września - Festiwal odbędzie się po raz szósty, a Beskid Niski zapełni się twórcami i czytelnikami.

Podczas 5 dni Festiwalu uczestnicy wezmą udział w 23 wydarzeniach, w tym w spotkaniach ze znakomitymi i nagradzanymi autorami oraz autorkami. Pretekstem do rozmów z twórcami będą ich najnowsze książki. Swój udział potwierdzili: Mariusz Szczygieł, Waldemar Bawołek, Mikołaj Łoziński, Dominika Słowik, Małgorzata Lebda, Urszula Zajączkowska, Mira Marcinów, Adam Wajrak, Zyta Rudzka, Maciek Bielawski, Kalina Błażejowska, Pajączkowska, Adam Kaczanowski, Andrzej Niewiadomski, Piotr Marecki, Ryszard Koziołek, Barbara Sadurska, Olga Hund, Wojciech Nowicki.

Poza spotkaniami autorskimi organizatorzy Festiwalu, który ma na celu przybliżanie uczestnikom i mieszkańcom Beskidu Niskiego twórczości Zygmunta Haupta - największego z niesłusznie zapomnianych polskich pisarzy - zaplanowali dodatkowe wydarzenia. Jednym z nich będzie czytanie opowiadań Haupta w interpretacji Andrzeja Grabowskiego. Warto będzie również wziąć udział w spotkaniu, podczas którego prof. Andrzej Niewiadomski i dr Paweł Panas spróbują przyjrzeć się przede wszystkim lwowskiemu okresowi w życiu pisarza - przyjaźniom, kontaktom towarzyskim i literackim, na czele z nieformalnym uczestnictwem w grupie „Rybałtów” i momentem debiutu literackiego w latach trzydziestych.

Z kolei w cyklu spotkań tematycznych nie zabraknie aktualnych tematów i odniesień do środowiska ("W imieniu natury" z udziałem Adama Wajraka, aktywisty na rzecz ochrony przyrody, dziennikarza i pisarza, zamieszkałego w Teremiskach koło Białowieży, skąd nadchodzą jego liczne korespondencje przyrodnicze), czy namysłu nad dorobkiem ważnych i wybitnych nieżyjących polskich pisarzy ("Kornel Filipowicz. Mistrz opowiadania" z udziałem Wojciecha Bonowicza i Justyny Sobolewskiej, redaktorów tomów "Moja kochana dumna prowincja" oraz "Romans prowincjonalny i inne historie").

W tym roku organizatorzy postanowili wyjść także naprzeciw tym wszystkim, którzy do Gorlic nie przybędą. Miłośnicy twórczości festiwalowych gości będą mogli obejrzeć transmisję online ze spotkań na Facebooku oraz YouTube.

6. Festiwal im. Zygmunta Haupta odbędzie się w dniach 23–27 września 2020 roku w Gorlicach. W zakładce PROGRAM można się zapoznać ze szczegółowym harmonogramem Festiwalu. Wszystkie informacje także na stronie internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny.

 

(mat. prasowe/sp)

0%
0%