|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przebudowa linii kolejowej ze Skawiny do Suchej Beskidzkiej coraz bliżej

Szykuje się kolejna inwestycja na kolei! PKP podpisały umowę na projekt i przebudowę linii ze Skawiny do Suchej Beskidzkiej. 35-kilometrowa trasa będzie odnowiona, a w Kalwarii Zebrzydowskiej powstanie kolejna łącznica. Pozwoli to skrócić podróż z Krakowa do Zakopanego o kolejne minuty.

Fot. Marek Lasyk

Podróżni, w tym osoby o ograniczonych możliwościach mobilnych zyskają lepszą obsługę na stacjach: w Radziszowie, Leńczach, Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorona, Stroniach, Stryszowie i na przystankach: Rzozów, Wola Radziszowska, Podolany, Przytkowice.

Perony będą przebudowane i wyposażone w nowe wiaty, ławki, oznakowanie i oświetlenie. W Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorona kładka dla pieszych zapewni wygodniejsze i bezpieczniejsze dojście oraz łatwiejszy dostęp do pociągów. 

Budowa powinna ruszyć jeszcze w tym roku, a zakończy się w 2020 roku. To kolejna inwestycja na trasie z Krakowa do Zakopanego. A już za niecałe dwa tygodnie uruchomiona zostanie łącznica w Suchej Beskidzkiej, która skróci podróż o kwadrans. Kolejne 15 minut pasażerowie zaoszczędzą po wybudowaniu łącznicy w Krakowie, na koniec tego roku. 

 

 

(RK, mat. prasowe/ew)

89%
11%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 9

Grilowcy

Poniedziałek, 19 czerwca 2017, 09:23

W sobotę spotkaliśmy się ze znajomymi 8 osób na grilku,wszyscy dojeżdzają koleją od strony Krzeszowic do pracy do Krakowa i jednym z tematów był pseudo remont kolei na tym właśnie odcinku.Mam smutną wiadomość dla Adamczyka jesteś Pan grabarzem PiS-u w małopolsce zachodniej,nikt z naszego grona już nie odda na was głosu a to co mówiono o Pana kompetencjach,wykształceniu i zaangażowaniu pozostawię dla siebie (wiele osób zna te osiągnięcia) to tyle w temacie remontu.

Odpowiedz

kolejarz

Piątek, 16 czerwca 2017, 21:01

@rex nie szczekaj i nie obrażaj ludzi bo jesteś malutkim kundelkiem zapatrzonym w zasiłek od rządu,my kolejarze już wiemy że ten remont potrwa patrząc na dzisiaj o 2 lata dłużej do 2022 i koszty wzrosną o kolejny miliard zł ale @rex się nie martwi on nie zapłaci bo on bierze zasiłek to my płacimy jemu,Adamczyk niech opowie co działo się dzisiaj na tej trasie to był horror ten remont przerósł już dawno Adamczyka.

Odpowiedz

rex

Piątek, 9 czerwca 2017, 20:46

@podrózny

Sam jesteś hołotą głąbie

Odpowiedz

pasażer z Czernej

Czwartek, 8 czerwca 2017, 15:26

Do @Poplecznik,rozumiem twoją radość z remontu torów do Sosnowca ale jak byś jechał codziennie do pracy 20 km przez 80 minut to by ci miłość do Adamczyka przeszła.Remont torów z Krzeszowic do Krakowa trwa 11 miesięcy opóżnienie wynosi 8 miesięcy o czym mówią sami kolejarze,a wygląda to jakby szwagry i kuzyni spod Kielc kupili na szrocie 3 ciężarówki i jedną koparkę i przyszli remontować tory,pracuje tam w porywach 8-10 ludzi wszędzie bałagan i brak pomysłu,amatorszczyzna.Zapytano w Radio Kraków czy interesuje się tym remontem odparł ŻE NIE bo to dużo czasu zajmuje,a więc masz odpowiedż jak to przebiega.

Odpowiedz

nie dla kłamstw PIS

Czwartek, 8 czerwca 2017, 08:44

@POplecznik

to co mówi Adamczyk jest kłamstwem!!!!!!! To co się dzieje na torach w MAŁOPOLSCE jest wynikiem zapisów w kontrakcie terytorialnym podpisanym przez Marka Sowę i rząd PO, PIS kłamie!!!!!

Odpowiedz

j.s.

Środa, 7 czerwca 2017, 12:49

Łącznica w Kalwarii Zebrzydowskiej skróci czas podróży do Wadowic, Bielska-Białej, a nie do Zakopanego. Modernizacja odcinka Skawina-Sucha Beskidzka owszem wpłynie na skrócenie czasu przejazdu do Zakopanego, choć nie aż w takim stopniu, jak po oddaniu do użytku łącznic w Suchej Beskidzkiej (już na dniach), w Krakowie (Zabłocie-Krzemionki) i w przyszłości w Chabówce (podobno jest w planach). Jednak o zasadniczym skróceniu czasu przejazdu do Zakopanego będzie można mówić dopiero po wybudowaniu linii kolejowej Podłęże-Piekiełko.

Odpowiedz

POplecznik

Wtorek, 6 czerwca 2017, 17:59

@podrózny

Za PIS w końcu ruszyła modernizacja linii do Sosnowca jęzora. za PO tylko rozebrali tor który stał rok a potem przez rok remontowali 2km koło Trzebinii HAHAHA

Odpowiedz

podrózny

Wtorek, 6 czerwca 2017, 09:21

Znowu ON wielki Andrzej rozpoczyna remont,z Zabierzowa do Krakowa remontuje już 11 miesięcy a dopiero wyrobił 8 miesięcy opóznienia ale co tam GENIUSZ jego kolega Sławek ZEGAREK też był geniuszem to podkupili go ukraińcy uważajmy nie dajmy ONEMU odejść niech remontuje do wyborów a hołota zwana w roku wyborczym suwerenem zadecyduje.

Odpowiedz

jj

Czwartek, 1 czerwca 2017, 11:14

W Kalwarii łącznica była kiedyś, została zlikwidowana...

Odpowiedz