|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Capgemini zatrudni w tym roku 700 osób w Krakowie, Katowicach i Opolu

Firma Capgemini, wyspecjalizowana w usługach konsultingowych, technologicznych i outsourcingowych zamierza w tym roku zwiększyć zatrudnienie o 700 osób w swoich centrach w Polsce. Firma działa w naszym kraju od 21 lat i zatrudnia ponad 7 tys. pracowników.

fot: pixabay

Capgemini jest jednym z największych inwestorów sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Polski zespół liczy ponad 7 tysięcy specjalistów pracujących w sześciu miastach: Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Opolu.

Jak poinformowali PAP przedstawiciele firmy, Capgemini będąc w pierwszej trójce największych pracodawców sektora, prowadzi rekrutacje nowych pracowników we wszystkich z sześciu lokalizacji, ale najwięcej osób znajdzie zatrudnienie w Krakowie, Katowicach i Opolu. „W tym roku mamy ambitne plany zwiększenia zatrudnienia o 700 osób, z czego 2/3 dotyczy Krakowa, a następnie Katowic i Opola” - powiedziała PAP Ewa Gołębiewska, dyrektor HR w Capgemini Polska.

Jak wyjaśniła, rosnące zatrudnienie w polskich centrach jest efektem rozwoju obecnych klientów Capgemini, którzy przekazują firmie kolejne zadania do obsługi, a także pozyskania kilku nowych zleceniodawców. Polskie biura Capgemini – zaznaczyła Gołębiewska – specjalizują się w obsłudze klientów europejskich, a także firm ze Stanów Zjednoczonych.

W tym roku zatrudniani są pracownicy głównie dla dwóch dywizji Capgemini: Centrum Business Services obsługującej procesy biznesowe dla przedsiębiorstw oraz Cloud Infrastructure Services zapewniającej wsparcie techniczne oraz zdalne zarządzanie infrastrukturą informatyczną.

W Business Services oferta jest kierowana do osób z wiedzą w zakresie ekonomii, finansów, księgowości i HR. W Cloud Infrastructure Services oprócz stanowisk dotyczących wsparcia IT, poszukiwani są inżynierzy i administratorzy sieci i infrastruktury oraz specjaliści do analizy baz danych i konsultanci transformacji IT. Firma rozbudowuje też zespoły działające w obszarze automatyzacji i robotyzacji.

Gołębiewska zaznaczyła, że ze względu na specyfikę klientów poszukiwane są przede wszystkim osoby władające językami europejskimi, głównie angielskim, francuskim i niemieckim, ale także niderlandzkim, flamandzkim, hiszpańskim, włoskim, węgierskim, szwedzkim, duńskim i norweskim. W Centrum Business Services obsługuje się klientów w blisko 30 językach.

Według przedstawicieli firmy niektóre z tych języków są na tyle rzadko nauczane na polskich uczelniach, że trudno znaleźć w Polsce osoby dobrze się nimi posługujące. Dlatego rekrutacja odbywa się także wśród obcokrajowców - pracuje ich w polskich biurach Capgemini ok. 500, a także wśród Polaków, którzy byli w tych państwach na studiach, wymianach zagranicznych itp.

„Ze względu na duży zakres prowadzonych projektów oferta pracy kierowana jest zarówno do specjalistów i menedżerów z minimum 4-letnim doświadczeniem, jak i absolwentów, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową” - zaznaczyła dyrektor.

Według niej, pomimo że działające w Polsce firmy z sektora IT/SSC/BPO mają zapewniony naturalny dopływ kadry spośród absolwentów wyższych uczelni, to borykają się one z rotacją pracowników. "Wojna o talenty to nie jest pusty frazes, ona ma miejsce" - oceniła.

Gołębiewska dodała, że firmy takie jak Capgemini na razie nie obserwują znaczącego napływu potencjalnych pracowników spośród Polaków, którzy pracowali za granicą, a teraz chcą wrócić do kraju. Monitorują jednak sytuację np. w Wielkiej Brytanii związaną z Brexitem, bo upatrują w tym możliwości pozyskania specjalistów do pracy w Polsce.

Capgemini działa w Polsce od 1996 r. i jest jednym z największych inwestorów sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Firma posiada 6 lokalizacji w Polsce. W Warszawie działa biuro Application Services, w Krakowie i Katowicach – Business Services oraz Cloud Infrastructure Services (ta dywizja jest obecna również w Opolu), natomiast we Wrocławiu i Poznaniu – Software Solutions Center.

Na świecie Capgemini zatrudnia ponad 190 tys. pracowników w ponad 40 krajach. Grupa osiągnęła w zeszłym roku przychód w wysokości 12,5 mld euro.

 

 

 

 

(PAP/ko)

0%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0