|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Azoty rozszerzą ofertę dzięki przejęciu niemieckiej spółki za 1 mld zł

Dotąd chemiczny potentat produkował m.in. w Tarnowie nawozy przeznaczone przede wszystkim pod uprawę zbóż. Azoty za około miliard złotych przejmą jednak niemiecką spółką Compo Expert, która produkuje nawozy specjalistyczne m.in. pod uprawę warzyw, sadownictwo i rośliny ozdobne.

Posłuchaj rozmowy z prezesem grupy Wojciechem Wardackim

Fot. arch. P. Topolski

 

Jak przekonuje w rozmowie z Radiem Kraków prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki przejęcie niemieckiej spółki to bardzo ważny ruch, który przyniesie ogromne korzyści dla całej grupy i polskiej gospodarki. Chodzi o wejście w bardziej specjalistyczne produkty, które produkuje Compo Expert. 

"Chcemy naszych sadowników poprzez nasze kanały dystrybucji zaopatrywać w te specjalistyczne, świetne nawozy, które są dedykowane dla określonych roślin. Czy dla mango czy dla winorośli, pod określone ziemie. Mamy wielkie uprawy sadownicze, pomidora, ogórka, papryki. Przecież Polska zdobywa ogromne miejsce w sprzedaży tych warzyw. My chcemy dostarczać specjalistyczne nawozy. Tam, gdzie się kończy obecna oferta produktowa Grupy Azoty, zaczyna się bardziej zaawansowana technologiczna oferta Compo Expert". 

Jak dodaje w rozmowie z Radiem Kraków prezes Wojciech Wardacki, przy produkcji Compo Expert będą mogły być wykorzystywane półprodukty, które z kolei powstają w zakładach grupy m.n. w Tarnowie. Azoty chcą także korzystać z doświadczenia niemieckiej spółki przy dotychczasowej produkcji nawozów. 

Na kupno Compo Expert przez Azoty muszą się jeszcze zgodzić na początku października akcjonariusze spółki oraz urzędy antymonopolowe. 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to transakcja przejęcia niemieckiej spółki zakończy się jeszcze w tym roku, a najpóźniej na wiosnę. 

 

 

(Bartek Maziarz/ew)

91%
9%