|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Azoty rozszerzą ofertę dzięki przejęciu niemieckiej spółki za 1 mld zł

Dotąd chemiczny potentat produkował m.in. w Tarnowie nawozy przeznaczone przede wszystkim pod uprawę zbóż. Azoty za około miliard złotych przejmą jednak niemiecką spółką Compo Expert, która produkuje nawozy specjalistyczne m.in. pod uprawę warzyw, sadownictwo i rośliny ozdobne.

Posłuchaj rozmowy z prezesem grupy Wojciechem Wardackim

Fot. arch. P. Topolski

 

Jak przekonuje w rozmowie z Radiem Kraków prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki przejęcie niemieckiej spółki to bardzo ważny ruch, który przyniesie ogromne korzyści dla całej grupy i polskiej gospodarki. Chodzi o wejście w bardziej specjalistyczne produkty, które produkuje Compo Expert. 

"Chcemy naszych sadowników poprzez nasze kanały dystrybucji zaopatrywać w te specjalistyczne, świetne nawozy, które są dedykowane dla określonych roślin. Czy dla mango czy dla winorośli, pod określone ziemie. Mamy wielkie uprawy sadownicze, pomidora, ogórka, papryki. Przecież Polska zdobywa ogromne miejsce w sprzedaży tych warzyw. My chcemy dostarczać specjalistyczne nawozy. Tam, gdzie się kończy obecna oferta produktowa Grupy Azoty, zaczyna się bardziej zaawansowana technologiczna oferta Compo Expert". 

Jak dodaje w rozmowie z Radiem Kraków prezes Wojciech Wardacki, przy produkcji Compo Expert będą mogły być wykorzystywane półprodukty, które z kolei powstają w zakładach grupy m.n. w Tarnowie. Azoty chcą także korzystać z doświadczenia niemieckiej spółki przy dotychczasowej produkcji nawozów. 

Na kupno Compo Expert przez Azoty muszą się jeszcze zgodzić na początku października akcjonariusze spółki oraz urzędy antymonopolowe. 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to transakcja przejęcia niemieckiej spółki zakończy się jeszcze w tym roku, a najpóźniej na wiosnę. 

 

 

(Bartek Maziarz/ew)

91%
9%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 6

Czwartek, 13 września 2018, 13:37

@Obeliks

Rusek to chciał kupować niedawno. A Niemcowi to chcieli sprzedać kilka lat temu za psie pieniądze, ale nie zdążyli.

Odpowiedz

Kwas

Środa, 12 września 2018, 07:16

Pracuje na ZA Tarnów i muszę powiedzieć że to co się tam wyprawiało za czasów PO-PSL to porostu był szok !! Większego bagna nie widziałem ! Wszystko co mogli prywatyzowali oczywiście swoim ludziom !!

Odpowiedz

Obeliks

Wtorek, 11 września 2018, 22:42

Nie Niemiec, tylko Rusek a dokładniej Acron. Te wydumki "anonimie" zachowaj dla siebie. Na szczęście PO udało sie zabezpieczyć Azoty zapisaem w statucie, zakupem akcji przez EBOR. Trzeba im to oddać. A obecny zarząd prowadzi spólkę na stracenie. Dramat. Za chwilę za "psie" pieniądze rosyjski żyd wykupi free-float Azotów.

Odpowiedz

W.

Wtorek, 11 września 2018, 16:19

Ucieczka do przodu jest jakimś sposobem obrony. Niemniej pomysł z tą akwizycją jest chyba chybiony, bo w dniu ogłoszenia pomysłu akcje zanurkowały o minus 8 %. A rynek wie co robi, więc jest coś na rzeczy.

Odpowiedz

Wtorek, 11 września 2018, 13:58

@Obeliks

A mogło być tak wspaniale, już już Azoty miał przejmować Niemiec i wszystko byłoby jak należy... nic dziwnego, że trzeba walczyć o demokrację

Odpowiedz

Obeliks

Wtorek, 11 września 2018, 13:39

Od objęcia rządów przez PIS Azoty straciły 2/3 wartości na giełdzie. Jesienią 2015 kosztowały ponad 100 zł, teraz 31 zł. Jeszcze ze 2-3 lata a nie będzie co zbierać. PIS-owscy super zaradni "Misiewicze" wepchną spółkę w ręce ruskich :/

Odpowiedz