|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Spisane będą czyny i rozmowy

Panie ambasadorze Andriejew, niech Pan spojrzy na to zdjęcie. To mój dziadek. To dzięki Niemu i podobnym do Niego Polska istnieje. Nie dzięki Pana krajowi. Proszę nie zakłamywać historii i nie nazywać zniewolenia wyzwoleniem...

To dzięki kuzynowi mojej Babci, który zginął w katastrofie przy boku generała Sikorskiego, dzięki wujom mojego Taty, którzy byli w Kedywie, dzięki tysiącom Polaków znanych i nie z nazwiska, Polska istnieje. Proszę więc nie mówić, że "to Polska ma dług nie do spłacenia wobec Rosji i przed innymi państwami byłego Związku Radzieckiego".  Czy mam zwrócić za naboje, którymi w tył głowy strzeliliście polskim oficerom - wujowi mojego Taty i wujowi mojej Mamy? Czy za węgiel, którym palono w parowozie pociągu, wywożącym moją rodzinę do Kazachstanu? Chyba za te dwa naboje i za węgiel z naddatkiem odebraliście dług, okradając moją Rodzinę z domu i dorobku całego życia.

Panie ambasadorze, proszę spojrzeć na wuja mojej Mamy - to dzięki takim jak On istnieje Polska i proszę przestać manipulować historią.

Wiem, że mówi Pan to, co każą Panu mówić i - być może - jest Pan świadomy, jak było naprawdę. Podobnie jak prezydent Putin, który  - na użytek rosyjskich wyborców - oskarżył Polskę w haniebny sposób, wybielając własny kraj, a później złagodził nieco stanowisko w Jerozolimie, bo tam słuchał go już cały świat.  Podczas Światowego Forum Holocaustu wyświetlono jednak absurdalną mapę. Czego? Polski? Na szczęście polski prezydent nie wziął udziału w tej uroczystości.

fot: zrzut z ekranu

Tak, wiem, Panie ambasadorze, że zjazd przygotował przyjaciel Putina Mosze Kantor - urodzony w Moskwie i noszący do niedawna imię Wiaczesław. I wiem, że możecie bezkarnie kłamać, bo większość ludzi nie ma pojęcia o historii.

Za pół roku minie rocznica Bitwy Warszawskiej. Jest trochę czasu, choć jest go coraz mniej, żeby wytłumaczyć ludziom na całym świecie jakie miała znaczenie, nie tylko dla Polski, ale dla całej Europy. Oto prawdziwe wyzwanie. Czyja wersja przebije się do ich świadomości? Prawdziwa - polska, czy zakłamana - rosyjska?

Żeby jednak tak się stało, nie można promować Polski i jej historii wrakiem, zalegającym w dalekim porcie, żenującym "dialogiem" Stalina z Hitlerem, napisanym językiem gimnazjalisty z patologicznej rodziny, czy tłumaczeniem polskich pieśni patriotycznych dziwaczną angielszczyzną - "Hey, who's a Pole for bagnets".  Można chyba znaleźć w Polsce kilkadziesiąt osób, może niekoniecznie wśród krewnych i znajomych, które polską historię promować będą w sposób profesjonalny.

Hej, kto Polak, do nauki. Tymi, którzy znają historię i choć podstawy prawa i ekonomii, nie da się łatwo manipulować.

"Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
Cnotę i mądrość tobie przypisując,
Złote medale na twoją cześć kując,
Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
Możesz go zabić - narodzi się nowy.
Spisane będą czyny i rozmowy."

 

 

94%
6%