|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|

Beata Penderecka

Blog

Niedziela bez Teleranka

Polacy mają wspaniałą cechę oswajania wydarzeń tragicznych - nawet te najbardziej dramatyczne potrafią obrócić w żart. Dlatego dość szybko koszmarny dzień 13 grudnia 1981 roku został...

czytaj ≫

Mikołaju nasz, co tam dla nas masz

W tym roku na ulicach i w sklepach ruch przed dniem św. Mikołaja, czasami okropnie zwanym mikołajkami, jakby mniejszy. Handlujący niezadowoleni, kupujący też. Na pobliskim placu targowym...

czytaj ≫

Jesień, prawie zima

Sklepy i ulice już w świątecznej szacie, ale nie widać jeszcze przedświątecznego szaleństwa. Spokój. Ulicą idzie w stronę sklepu starsza pani.

czytaj ≫

Palący problem

Ohydne zdjęcie, prawda? No właśnie, smród też.

czytaj ≫

I co mi pan zrobi?

Wszyscy, którzy mają dość mojego pisania o bezmyślnie/bezczelnie (niepotrzebne skreślić) i bezkarnie parkujących, niech zakończą lekturę w tym miejscu.

czytaj ≫

Cytaty z Marszałka

Co roku przed 11 listopada, wszyscy z prawa i lewa twierdzą, że to oni są spadkobiercami Józefa Piłsudskiego. Oddajmy więc głos Marszałkowi. Ku przestrodze...

czytaj ≫

Vanitas vanitatum

Na cmentarzach i wokół nich tłumy ludzi niosących kwiaty i znicze. Spieszą się. Nie widzą, idących krok za krokiem, samotnych staruszek.

czytaj ≫

Mentalność mieszkańca

Tematu na kolejny felieton nie trzeba długo szukać. Wystarczy wychylić się przez okno, albo włączyć radio. Oczywiście Radio Kraków.

czytaj ≫

Paraliż postępowy

Tytuł nie oznacza schorzenia, które - jak pisał Boy - najzacniejsze trafia głowy, ale to, co dzieje się od dłuższego czasu na krakowskich ulicach.

czytaj ≫

Dobry wieczór w piekle

Tweeta tej /jak w tytule/ treści wysłał wczoraj wieczorem mój kolega. Na dołączonym filmiku widać unoszący się z komina gęsty, czarny dym. Sąsiad rozpoczął sezon grzewczy.

czytaj ≫