|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Debata przedwyborcza w Wadowicach

Za nami druga z cyklu dziewięciu debat wyborczych Radia Kraków. Tym razem rozmawialiśmy z kandydatami na urząd burmistrza Wadowic. Debata odbyła się w czwartek 13 września w Wadowickiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Legionów 1. Zapraszamy do słuchania i do dyskusji w komentarzach.

Posłuchaj całości debaty

Fot. Krzysztof Cabak

Wybory samorządowe - serwis specjalny

 


Najważniejsze inwestycje, które powinny zostać zrealizowane w ciągu najbliższych 5 lat, przebieg Beskidzkiej Dogi Integracyjnej oraz sposób na korki w mieście - między innymi takie pytania do kandydatów na burmistrza Wadowic zgłaszali internauci i jednocześnie mieszkańcy papieskiego miasta.
Zapraszamy do wysłuchania dyskusji. 

Uczestnicy debaty:

  • Józef Brynkus - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW  Kukiz'15
  • Leon Jamrożek  -  KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKCJA SPOŁECZNA WADOWICE 
  • Bartosz Kaliński  -  KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Prawo i Sprawiedliwość
  • Ada Karcz-Zielińska  KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Niezależny Samorząd   
  • Mateusz Klinowski - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MATEUSZ KLINOWSKI I WOLNE WADOWICE 
  • Elżbieta Maria Łaski - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TU I TERAZ  
  • Michał Janusz Skorecki -  KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „POWIAT WADOWICKI  

 

 

Debata w skrócie

 

Trzy najważniejsze inwestycje w Wadowicach to...

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów

 

Jak zostanie rozwiązany problem smogu w mieście i czy rozważany jest zakaz palenia w piecach paliw stałych?

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów

 

Polityka społeczna. Seniorzy, place zabaw i żłobki. Czy w Wadowicach powstanie Dom Pomocy Społecznej?

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów

 

Jedno z pytań postawionych przez słuchaczy Radia Kraków: "Jak zamierza Pani/Pan rozwiązać problem zakorkowanego centrum miasta i wypychania pieszych przez wszechobecne samochody - proszę nie wskazywać jako rozwiązania Beskidzkiej Drogi Integracyjnej"

Posłuchaj odpowiedzi kandydatów

 

Konfrontacje. Kandydat zadaje pytanie kandydatowi. 

Posłuchaj "pojedynków" kandydatów na burmistrza Wadowic

.

Podsumowanie. Każdy z kandydatów miał minutę na przekonanie do swoich programów i pomysłów. 

Posłuchaj wystąpień kandydatów

70%
30%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 40

sqrt123

Wtorek, 20 listopada 2018, 18:21

Można gdzieś jeszcze znaleźć ten film?

Odpowiedz

Tadeusz

Niedziela, 16 września 2018, 12:25

tylko Klinowski! zna dobrze miasto i jego potrzeby, jest przy tym merytoryczny i rozsądny. jego kandydatura nie polega wyłącznie na kopaniu dołów pod przeciwnikami i prowadzeniu z nimi otwartych utarczek, ani na wciskaniu nam do gardeł (uszu?) taniej i przeterminowanej kiełbasy wyborczej - farmazonów o budowaniu bóg wie czego, tylko po to by wzmocnić swój elektorat

Odpowiedz

Bdi

Piątek, 14 września 2018, 11:15

Bdi

Odpowiedz

Konrad

Czwartek, 13 września 2018, 21:48

@Znowu ja

Bzdura, Burmistrz mieszka w Wadowicach w przeciwieństwie do niektórych kandydatów

Odpowiedz

Znowu ja

Czwartek, 13 września 2018, 18:26

Czy to prawda że burmistrz Mateusz Klinowski mieszka w Krakowie?

Odpowiedz

Agniedzka

Czwartek, 13 września 2018, 17:54

Pytanie do kandydatow W zwiazku z reportazem Radia o problemach z wodą mieszkancow Wysokiej i Stanislawia czy ktos ma pomysl na rozwiazanie tego problemu oczywiscie Pan burmistrz nie musi odp bo jego stanowisko juz znamy ze wodociagow nie bedzie a mieszkancy musza sobie sami poradzic.Czy kandydaci są w stanie zagwarantowac nam ze zajmą sie problemem. Dodam ze jest to spora czesc elektoratu!

Odpowiedz

Katarzyna

Czwartek, 13 września 2018, 16:49

Po co obecnemu burmistrzowi aż trzy kancelarie prawne skoro on wiceburmistrz i jeszcze asystentka Czyzowicz są prawnikami? Ile burmistrz wydaje rocznie na wydział promocji i jego zadania? Dlaczego organizuje drogie koncerty z kasy miasta skoro przed ostatnimi wyborami obiecywał że będzie do tego szukal sponsorow?

Odpowiedz

Czwartek, 13 września 2018, 16:35

Jeśli książka jest bajką, to jedyny morał z niej płynący, głosi, iż krótkie utwory literackie wydawane przez urząd miejski za pieniądze mieszkańców w formie bezpłatnej książki, są czystą propagandą.

Odpowiedz

Czwartek, 13 września 2018, 16:12

Do Pana Kalińskiego: W zamieszczonym przez Pana na portalu Facebook filmie (a później usunietym) relacjonujacym spotkanie z kilkoma mieszkańcami przy placu zabaw obok ścieżki rowerowej wyśmiewa Pan książkę "Tajemnica Wadowidy" stworzoną przez Urząd Miejski, zarzucając, że jest to propaganda oraz wciągnie dzieci w polityczną, przedwyborczą grę, podczas gdy książka jest tylko i wyłącznie bajką, zrobioną w dodatku w dobrym stylu i guście. Oświadcza Pan też, że nigdy nie przyszłoby Panu do głowy wciągać dzieci w politykę. Tymczasem kilka dni później wciąga Pan w politykę własną córkę i razem rozdarcie w pociągu materiały promujące Pana. Skąd ta hipokryzja Panie Starosto?

Odpowiedz

Rafal G.

Czwartek, 13 września 2018, 16:11

Pytania do Starosty Kalińskiego? Podobno pochodzi Pan z Łączan mieszka Pan obecnie w Tomicach w innej gminie? Czy to prawda, że zameldował się Pan na szybkiego całkiem nie tak dawno w Wadowicach aby móc startować o fotel burmistrza ??

Odpowiedz

Czwartek, 13 września 2018, 15:44

Pytanie do kandydata Starosty Kalińskiego - jakie inwestycje poczynił Pan starosta w Wadowicach oprócz w latach 2015 - 2017?

Odpowiedz

petro

Czwartek, 13 września 2018, 15:42

@Konrad

Nikt niczego nie zamykał, po prostu koncesja na alkohol się skończyła. Restauracja może się przecież w każdej chwili otwierać tylko właściciel tego nie chce! Gdyż podobno ma tam w planach wybudować jakiś hotel więc nie potrzebuje już restauracji. Aromat cafe nikt nie zamknął ponownie ten same osoby prowadzą ten interes tylko że płacą kilkukrotnie wyższy czynsz ponieważ było wielu chętnych na taki lokal w samym centrum miasta!

Odpowiedz

Konrad

Czwartek, 13 września 2018, 14:37

do Burmistrza Klinowskiego: ile gmina straciła podatków od zamkniętych restauracji "Ogrodowej " i kawiarni Aromat Cafe. Ilu ludzi straciło pracę?Jaki był sens zamykania kawiarni Aromat Cafe skoro jej poprzedni właściciel godził się podobno na podwyżkę czynszu?

Odpowiedz

BRAK DOSTĘPU DO WODY W WYSOKIEJ

Czwartek, 13 września 2018, 14:37

Dziś w radiu usłyszałem, że mieszkańcy Wysokiej nie mają (zdaje się już od kilku miesięcy) dostępu do wody. Nie ma tam wodociągu a studnie są wyschnięte. Ze specjalnych studni głębinowych (na które nie wszystkich stać) można czerpać wodę która nie nadaje się do użytku bez wcześniejszego jej oczyszczenia (na co tym bardziej większość mieszkańców na to nie stać). Pan burmistrz powiedział, że wodociągu nie będzie dopóki nie znajdzie się na niego 15mln złotych. PYTANIE: Dlaczego budowana jest od zera cała infrastruktura parku miejskiego w Wadowicach za kosmiczne jak na ten cel pieniądze w wysokości 10mln złotych czyli coś co powinno być budowane w ostatniej kolejności potrzeb mieszkańców, a nie są te pieniądze przeznaczone na PODSTAWOWĄ potrzebę jaką jest DOSTĘP DO WODY PITNEJ. Wysoka to nie jest Sudan czy inny kraj Afryki cierpiący na brak dostępu do wody. 10mln by już było w kieszeni, a na tak ważki cel podejrzewam, że dofinansowanie byłoby jeszcze znacznie wyższe.

Odpowiedz

Max

Czwartek, 13 września 2018, 13:58

Pytanie do wszystkich kandydatów : proszę wymienić 3 najważniejsze Pana/i zdaniem inwestycje w gminie Wadowice, które zobowiązuje się zrealizować w ciągu trwania swojej kadencji, jako potencjalnego burmistrza, czyli kolejnych 5 lat.

Odpowiedz

cc

Czwartek, 13 września 2018, 12:44

@Daniel z Wadowic

Zdecydowanie tak ! Religia pozostanie jedynie w salach lekcyjnych.

Odpowiedz

ploteczki

Czwartek, 13 września 2018, 11:51

@theo

Czy to prawda że pracownicy Starostwa dostali zakaz podpisywania list kandydatom z innych komitetów niż PIS? .. Jeśli by to była prawda to....Witaj Koreo!

Odpowiedz

Wyborca praktyczny

Czwartek, 13 września 2018, 11:36

Pytanie do wszystkich uczestników debaty. Szanowni Państwo, czy osoby zawodowo przygotowane do pracy naukowej, posiadające stopnie naukowe oraz kwalifikacje do wytwarzania nowej wiedzy, powinny aspirować do funkcji wykonawczych i zarządczych na poziomie gminy, w kontekście prawidłowej alokacji kapitału ludzkiego i społecznego wykorzystywania ich osobistych talentów ?

Odpowiedz

Felix

Czwartek, 13 września 2018, 10:47

Wszyscy znamy pomysł obecnego burmistrza na zmiany w ruchu ulicznym w centrum miasta - m.in. zamknięcie ruchu w rynku, przebudowa ulicy Lwowskiej (woonerf), przy jednoczesnym skierowaniu ruchu samochodowego w pobliże osiedli i dzielnic mieszkaniowych (ul. Poprzeczna jako obwodnica śródmiejska, przedłużona ulica Spółdzielców, Al. M.B. Fatimskiej i Al. Wolności). Co na ten temat sądzą pozostali kandydaci?

Odpowiedz

Senior

Czwartek, 13 września 2018, 10:37

Czy miasto zbuduje dom opieki nad starszymi mieszkańcami i co ze żłobkami?

Odpowiedz