|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wędrówka po Nowym Jorku

Tomy i tomiki: Wędrówka po Nowym Jorku


Magdalena Rittenhouse
Nowy Jork
Od Mannahatty do Ground Zero

Wydawnictwo Czarne 2014


Na koniec wakacyjnego cyklu"Tego lata obowiązuje Czarne" proponujemy wycieczkę do Nowego Jorku. Magdalena Rittenhouse odwiedza miejsca znane z przewodników, książek, filmów i stawia pytania. Szuka w historii, grzebie w przeszłości, tropi ślady. Poznajemy tych, którzy Nowy Jork zaplanowali, wymyślili , także tych, którzy go budowali, aż w końcu tych, którzy to niesamowite miasto zaludnili. To historia opowiedziana miejscami i ludźmi, ich często dramatycznymi losami. Autorka krążyła nie tylko po skwerach, zaułkach i dachach. "Odbywałam też niezliczone wędrówki w bibliotekach, salach wykładowych i muzeach". Mnóstwo w tej opowieści drobiazgów, anegdot, szczegółów, które autorka zbiera, układa z nich mozaikę podpowiadając trasy jakimi moglibyśmy pójść, zwiedzając Nowy Jork. To również bardzo osobista historia autorki, która przyznaje, że wyzwaniem stało się dla niej opisanie miasta, które ani na chwilę nie zatrzymuje się w miejscu. Jak pisze na końcu swojej książki, wcale nie jest pewna, czy po kilkunastu latach udało się jej oswoić Nowy Jork. Miasto ciągle ją zaskakuje, a każdy spacer przynosi nowe odkrycia.

My w radiowej bibliotece będziemy słuchać o stupiętrowych wieżowcach, nowej architekturze przełomu wieków i gwiazdach projektujących nowojorskie budynki, o najsłynniejszym parku i o ulicach Manhattanu.

Rittenhouse prowadzi nas po tajemnych zakamarkach Nowego Jorku. Dostarcza nam również klucza do nowego poznania najbardziej opatrzonych miejsc tej metropolii. Myśleliście, że znacie Nowy Jork? Po lekturze tej książki zrozumiecie, jak bardzo się myliliście.
Piotr Mucharski

„Nowy Jork” jest książką tak intensywną, pełną intrygujących faktów, sugestywnych opisów i wypisów z tekstów źródłowych, że lektura przypomina zwiedzanie tytułowego miasta — oszołamia, przyprawia o zawrót głowy, zachwyca.
Grzegorz Wysocki, Duży Format — „Gazeta Wyborcza

W radiowej bibliotece słuchamy fragmentów książki w interpretacji Anny Radwan-Gancarczyk.


0%
0%