|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Nowa książka Etgara Kereta

Izraelski pisarz przyjeżdża do Krakowa na Festiwal Conrada.

 

 

 

 

 

 

Etgar Keret
Siedem dobrych lat
WAB 2014

 

 

 

 

Izraelski pisarz skonstruował ten zbiór z opowiadań obejmujących siedem lat jego syna. Jak pisze już we wstępie, to nie są teksty ściśle związane z losami jego rodziny, ale pojawienie się dziecka zupełnie zmieniło jego postrzeganie świata  i odświeżyło spoglądanie na siebie. „. Bycie rodzicem jest bodaj najbardziej zdumiewającym i złożonym doświadczeniem, jakiego doznałem w życiu” – dodaje.
Opowiadania w najnowszym zbiorze to teksty oparte na wnikliwych obserwacjach autora. Mini felietony komentujące aktualne wydarzenia, spotkania ludźmi, przygody zdarzające się w podróżach dalekich i bliskich. Są historie bardzo rodzinne i osobiste, poświęcone rodzicom, czy rodzeństwu, Jest wiele opowiadań dziejących się w Izraelu, przemyśleń na temat sytuacji ojczyzny pisarza, ale tez bardzo konkretnych zdarzeń, w których bezustannie powracają alarmy bombowe, atmosfera zagrożenia, niekończący się izraelsko – palestyński konflikt. Najbardziej przejmujące jest ostatnie opowiadanie „Pastrama”, w którym pisarz wraz z żoną i synkiem ukrywają się w czasie alarmu w przydrożnym rowie układając się warstwami i ukrywają strach w zabawie w pastramę.
Jest w tej książce sporo polskich akcentów. Matka pisarza urodziła się w Warszawie, przeżyła wojnę w getcie, straciła tam całą rodzinę. Jej śladami Edgar  Keret ruszył do Polski dziesięć lat temu i od tej pory odwiedza kraj swojej matki każdego roku. Wiele z tych impresji znajdziemy w opowiadaniach, jest też historia domu Kereta zbudowanego w Warszawie.
Mnóstwo w tych krótkich tekstach anegdot i zabawnych scen.  Granica  między lękiem a jest bardzo cienka.

 

0%
0%