|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Miłośc i wojna - wzruszająca powieść krakowskiej autorki.

Bogna Ziembicka
"Bądź przy mnie"
Otwarte 2015

Przedpremierowo proponujemy słuchaczom Tomów i tomików książkę która bardzo pasuje do jutrzejszego święta, a na dodatek mimo, że autorka podkreśla, że jest reprezentantką tzw. literatury kobiecej, na pewno zaciekawi również mężczyzn. To jest kontynuacja poprzedni powieści Ziembckiej, jednak można ją czytać zupełnie niezależnie.
Gdyby próbować odpowiedzieć na najprostsze pytanie o czym to jest opowieść, to odpowiedź powinna brzmieć: o sile miłości. Miłości trudnej, dramatycznej, często niemożliwej, ale mocnej i bezwarunkowej.  
Historia Zuzanny i Joachima rozgrywa się od momentu, w którym Bogna Ziembicka skończyła swoją poprzednią powieść ""Tylko dzięki miłości". Platoniczny, oparty na korespondencji związek Polki z Krakowa i Niemca pracującego w Afryce wydaje się być nierealny. Ale kiedy wybucha druga wojna światowa Joachim musi uciekać z brytyjskiej faktorii w Tanganice i przez wiele miesięcy przedziera się przez Afrykę. Wielokrotnie unika śmierci, ostatecznie wyleczony przez afrykańską szamankę i uratowany przez włoskich żołnierzy trafia do Europy, gdzie już Niemcy realizują swój nieludzki plan. Unikając wcielenia do armii, Joachim za wszelką cenę chce przedostać się do Krakowa i wyciągnąć z Polski Zuzannę. Czy mu się to powiedzie? Jak zostanie potraktowany jako przedstawiciel najeźdźcy?  Czy trudna od początku miłość zostanie spełniona?

Odpowiedzi trzeba szukać w najnowszej książce Bogny Ziembickiej, pięknie opowiedzianej historii, pełnej filmowych scen ale też brutalnych, wojennych faktów, popartych gruntownymi badaniami autorki opierającej się na dokumentach: tekstach źródłowych i filmach dokumentalnych.

 

0%
0%