|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Jalo". Książka sierpnia wybrana przez jurorów Koła Kultury

Książka miesiąca: Jalo

Poruszająca opowieść o śladach jakie zostawia wojna domowa. Libańska proza w polskim wydaniu , nowość krakowskiego wydawnictwa Karakter.

Iljas Churi
"Jalo"
Tłumaczenie Marcin Michalski
Karakter 2014

Powieść została przez jurorów programu Koło Kultury wybrana książką sierpnia.


Przejmująca opowieść o wojnie, okrucieństwie i o tym, co po wojnie zostaje w jej uczestnikach i świadkach. Liban i wojna domowa opisana przez Libańczyka, dziennikarza i pisarza, jednego z czołowych libańskich intelektualistów.
Tytułowy Jalo został osadzony w areszcie. jest podejrzany o gwałty, napady z bronią w ręku . Dostaje polecenie spisania swoich zeznań.
, bo nie do końca jest jej godzien. Wczuwamy się jego los, ale jednocześnie przecież to jest człowiek który gwałci, szantażuje i wymusza. Ta książka poza warstwą liryczną zawiera też opisy najpotworniejszych tortur. Paulina Małochleb , Książki na ostro
W strukturę tej opowieści jest wpisane fundamentalne pytanie o sens literatury. Marcin Wilk. wyliczanka.eu.
Churi stworzył przerażające studium wewnętrznej niepewności, pustki i napisał o rozpaczliwych próbach tłumaczenia się z okrucieństw, dla których nie ma usprawiedliwienia. Wojna to piekło, także to wewnętrzne." Jalo" obrazuje losy wszystkich tych młodych Libańczyków, którym zbyt wiele idei, myśli, przekonań i słów oferowano zbyt wcześnie Obrazuje skutki decyzji sięgania po broń i panoramicznie ilustruje libańskie niepokoje kulturowe, religijne, pozostające w tym narodzie na zawsze. . Churi kreśli tym samym metaforę wykluczenia w najbardziej gorzki z możliwych sposobów. Jarosław Czechowicz, Krytycznym okiem.pl.
To opowieść o poszukiwaniu języka, który byłby adekwatny do opisywania różnych dramatycznych wydarzeń. . Małgorzata I. Niemczyńska, Gazeta Wyborcza


0%
0%