|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rusza 11. edycja konkursu "Megafon"

Zapraszamy ponownie! Młoda małopolska muzyka również na najnowszej składance Radia Kraków

"Megafon" to nie tylko program, na który zapraszamy w każdy wtorek po godzinie 19.05. To także  radiowy konkurs dla muzyków rockowych, elektronicznych, hip-hopowych i samotników z gitarami lub bez. Jedyny warunek: meldunek w Małopolsce.

10 marca rozpoczynamy 11. edycję "Megafonu".  Zgłoszenia zawierające opis zespołu, zdjęcie i dwie mp3-ki wysyłać można już teraz na adres megafon@radiokrakow.pl, czekamy  do 17 maja  Z nadesłanych propozycji jury złożone z dziennikarzy redakcji muzycznej Radia Kraków, wybiera uczestników konkursu, których utwory w programach „Megafon” prezentować będzie Agnieszka Barańska (program „Megafon” na antenie Radia Kraków we wtorki między godz. 19.00 a 21.00). Po zakończeniu prezentacji,  wyłonionych zostanie 3 finalistów konkursu, którzy wystąpią podczas finałowego koncertu w ramach Green ZOO Festival. Nagroda dla zwycięzcy 11. edycji MEGAFONU to także 20 godzin studia nagraniowego w Radiu Kraków.

Otwarciu 11. edycji konkursu "Megafon" towarzyszy premiera wyjątkowej składanki - płyty "MEGAFON  -GRAMY PO MAŁOPOLSKU" , która jest efektem trudnych wyborów spośród setek propozycji, nadesłanych na wszystkie dziesięć edycji wydarzenia. To nasi zwycięzcy oraz ci, którzy nimi nie zostali, bo zabrakło miejsca na podium. Dorzuciliśmy też kilka bonusów, bo nie lubimy sztywnych reguł, za to dobrą muzykę zawsze i w każdych ilościach.

 "Po co szukać daleko, skoro tak dobrze gra się tuż za rogiem"- mówi Agnieszka Barańska prowadząca program i konkurs. Płytę ułożyła według następujących zasad: trzech pierwszych wykonawców to laureaci 10., ubiegłorocznej edycji Megafonu: Julia Mii, Dziewczęta oraz zwycięzcy- It's July Already. Potem cofamy się w latach i przypominamy sobie kolejne zespoły, które tryumfowały w poprzednich edycjach konkursu. Mamy tu Dym, Wicked Heads, Rycerzyki, So Flow, Runforresta i Natty Dead. Okazało się, że pomimo wielu trudności napotykających młode grupy, skutkujące często rozejściem się muzyków- prawie wszystkie wybrane przez Radio Kraków składy istnieją! A przynajmniej kontynuują przygodę na scenie, pod zmienioną nazwą- tak jak stało się to w przypadku muzyków Meeow, nagrywających obecnie jako Zero For Marta. Jedynie Salk, pomimo obietnic reaktywacji, nadal pozostaje w uśpieniu. Ale trzymamy kciuki.
A Wy słuchajcie i doceniajcie te nuty, bo jest za co! Płyta "MEGAFON  -GRAMY PO MAŁOPOLSKU"  do zdobycia na antenie Radia Kraków.
 

"MEGAFON - GRAMY PO MAŁOPOLSKU"
1. IT'S JULY ALREADY „Scout Boys”   
2. DZIEWCZĘTA „Ludzie Zoo”   
3. JULIA MII „Blade niebo”  
4. DYM „To miasto stygnie”  
5. ZERO FOR MARTA „One True Lover”
6. SALK „Alien”
7. WICKED HEADS „Superheroes”
8. EMIL GRUCA 'Searching"
9. NATTY DEAD „Kolejny raz”
10. RYCERZYKI „Czerwiec”
11. SO FLOW „The Dawn”
12. RUFORREST „Sleep”
13. KIRSZENBAUM „Staś szczurołap”
14. GYPSY AND THE ACID QUEEN „Dni miłości, noce cudów”
15. MINOO „Time For You”

100%
0%